Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehet chip-olvasót venni?

Nem lehet chip-olvasót venni?

Figyelt kérdés
Én szabadidőmben kutyákat "mentek" és sokszor jól jönne ha lenne egy chip-olvasó a táskámban és nem kellene szaladgálnom az orvoshoz még akkor is ha teljesen egészséges az állat!Persze nem hivatalos dolog ez csak egy "hobbi".Így nem szerezhetek valahogyan egy olvasót?
2019. jan. 31. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Sok mobil tudja az NFC-s chipek olvasását.

De szerintem ebayról vagy aliexperssről tudsz rendelni, persze az más kérdés már, hogy a kiolvasott információt fel tudod-e dolgozni megfelelően.

2019. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Leolvasót vehetsz de attól még nem fogsz tudni belépni a petvetdatába, nem tudod meg az állat tulajdonosának adatait, max a kutya nevét és, hogy van e oltása.
2019. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyi elég lenne hogy be van e oltva és hogy egyáltalán van e benne chip!És beléni sehogy sem tudnék abba a programba amiből a gazdájának is megtudnám a nevét?(tudom hogy menhelyek meg orvosok tudnak csak)de valahogy mégis csak nem tudnék oda is bejutni?De ha már van egy olvasó az is nagy előrelépés lenne!
2019. jan. 31. 19:06
 4/8 Miss Endzsi ***** válasza:

Van drágább, olcsóbb.


[link]

2019. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Elvileg csak állatorovsok férhetnek hozzá, bár pár jópár állatvédő megszerezte/megkapta a belépéshez szükséges adatokat, de ez illegális.
2019. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Illegális?Állatvédőknek is?De hogy tudnak belépni?
2019. jan. 31. 20:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán meglehet venni bárkinek nagyjából 30 eFt, privátban ha érdekel küldök linket. Én is vettem ott van állandóan az autóban. Alap adatokat meg lehet nézni, és fel lehet hívni állatorvosokat (neten van lista aki segít).
2019. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy éve, ugyanúgy mindig a táskámban van. Meg a városunknak csináltam Facebook csoportot, ahova megoszthatják a talált/elveszett kutyákat, én meg kimegyek hozzájuk chipet olvasni. Egy év alatt több, mint 90 kutyában néztem chipet.

Az adatot meg nem nehéz megszerezni, nekem 3 ismerősöm is van, akinek van hozzáférése, mindig tőlük kérek adatot. Vagy ha egyik sem ér rá, akkor Facebook csoport: Chipleolvasóval rendelkező helyek, posztolod a számot, valaki majd úgyis segíteni fog az adattal, sok tag van.

2019. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!