Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennelköhögés az folyamatos...

Kennelköhögés az folyamatos köhögéssel jelentkezik, vagy az alkalmankénti köhintésnél is lehet erre gyanakodni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnél egyik pillanatról a másikra jött, előtte semmi jele nem volt. Sürgősen vittem orvoshoz, mert azt hittem valami megakadt a torkán. Ha kennelköhögésről van szó, akkor köpköd közben habos nyálat is. Olyan hangot ad kb. mint a szamár.
2019. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1. voltam, a lényeget nem írtam, hogy onnantól, hogy elkezdte szinte megállás nélkül köhögött. Néha megpihent, de minden mozdulatra rájött a köhögés. Éjszaka kezdődött, reggel vittem azonnal a kórházba.

Néha légcsőösszeeséstől is lehet ilyen, de az akkor lehet, ha meghúzza magát a nyakörvvel. Olyankor is köhöghet akár egy napig is. Az enyém pl. érzékeny rá, és csak hámot lehet rá adni, pedig viszonylag nagy testű, 25 kg.

2019. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fokozatosan egyre többet köhög. Van, aki tudja, hol kell megnyomni a kutya légcsövét, hogy azonnali köhögésre ingerelje pl.
2019. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hm, az enyémnél olyan köhécselés van, mint hogyha fel akarná öklendezni a lenyelt szőrt, de nem folyamatos, még csak azt sem mondanám, hogy minden nap. De sose hallottam kennelköhögős kutyát, így nem tudom, az milyen.
2019. febr. 3. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Orvos mindenképp! Ha kennelköhögés és nem kezeled, áthúzódik a tüdejére is! De a szívproblémának is a köhögés a fő tünete! Mióta csinálja?
2019. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem gyanakszom erre, mert nem állandóan köhög, azért kérdezek, hogy a kennelköhögést hogyan kell elképzelni, hogy néhány alkalmi köhintés is lehet-e az, vagy inkább más.

Nála olyankor van inkább, mikor valamit szimatol, meg persze ő is tisztogatja magát, mint a többi kutya, tehát az hamarabb eszembe jutott lehetséges okként, mint mondjuk a kennelköhögés.

Nem akarok orvoshoz rohangálni vele minden aprósággal, főleg ilyen nyavalyás időben, mert amúgy nincs rosszul.

2019. febr. 4. 14:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Habos nyál meg ilyesmi nincs, nála csak száraz, amikor épp jön egy köhintés. De testhőmérséklet rendben, étvágya változatlan, nyugodtan alszik, mozgásában, tartásában sincs változás, sétánál is jó erőben van (amikor épp nem bámészkodik).
2019. febr. 4. 14:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszóval, ha azt írnánk itt többen, hogy kennelköhögés, akkor otthon gyógyítgatnád a kutyádat? Vagy lehet szív probléma. Akkor is otthon kezelgetnéd? A köhögés egyértelműen nem az egészséges kutya jellemzője. Ergo, a kutyádnak valami baja lehet. Nem fog az állatorvos kiútálni a rendelőjéből, ha elvinnéd a kutyát hozzá.
2019. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor viszem orvoshoz, ha indokolt, azért kérdezem a lehetséges tüneteket, hogy be tudjam az enyémnél azonosítani, hogy az lehet-e vagy csak félrenyel vagy a szőrt köhögi fel vagy valami szag irritálja. Érted? Nem otthon kúrálom, ha orvos kell, nyilván, és ha állandó köhögése lenne, meg sem fordulna a fejemben, hogy ne vigyem el dokihoz.
2019. febr. 4. 15:21
 10/10 anonim válasza:

A kennelköhögést egy adenovírus okozza: a parainfluenza vírus, valamint társfertőzésként gyakran megjelenik egy baktérium: a Bordatella bronchiseptica. Jellemzően az emberi torok és orrjárati gyulladásokra hasonlító tünetegyütest produkál. Azaz a sleim-szerű torok és légcsőváladék miatt köhög, többnyire sikeresen fel is köhögi. Néha az erölködéstől egy egy hányás is jelentkezhet.

Ha erről a betegségről van szó, akkor napokon át gyakoriak a köhögési periódusok, ha száraz formában jelentkezik, akkor libagágogás szerű mély köhögést produkál. Általában nem vészes fertőzés. 1 hét alatt többnyire átmegy a kutyán. Elhúzódó esetek idős, legyengült, vagy légcsőszűkületes, rövid orrú kutyákban gyakori. Ha az állat kedvetlen, étvágytalan, esetleg véres lesz a felköhögött váladék, vagy elmegy a hangja, akkor orvoshoz kell fordulni vele. Elsősorban a szövődmények megelőzése vagy kezelése miatt.

Enyhe esetekben csak köptetés és váladékoldás kellhet, szövődményes esetekben célzott antibiotikum kúra lehet szükséges.

Cseppfertőzéssel kutyáról kutyára könnyen terjed. Akár az egész utcán végig mehet kerítésről kerítésre pár hét alatt.

Ritka köhintések normálisak. A köhögés huzamosabb ideig és öreg, fáradékony állatnál felvetik a tüdőödéma és vagy szívelégtelenség gyanuját.

remélem segített

egy állatorvos

2019. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!