Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem,a szívem szakad meg

Lassan másfél éve kaptam egy csivavát,hozza szeretném tenni h mindig is nagyobb kutyát szerettem volna egy nemet dogot vagy egy németjuhászt

Na de mindegy kis testű kutyát kaptam kb 5-6eves lehet

Pontos születési dátuma nincs

Az elo története hogy valami banat szaporítónal volr a kutya,az a ember verte szegényt . Egy idősebb házaspár “elloptak” tole(jol tettek)

Sok évig náluk volt ,de már nagyon betegek voltak igy nem tudtak a kutyusrol tovabb gondoskodni

Végül hozzam került ,noss miota nálam van egyszer sem tudtam vele játszani,vagy tanítani neki valamit ,semmi öröm

Ha sétáltatni viszem kb húzom magam után igy le is mondtam errol

Kedvenc időtöltése az h bent van egesznap a szobába és fekszik meg alszik

Engem fogad csak el mindenki mast utal

Foleg a férfiakat,nehéz a lelki világa amit meg is értek

Az utóbbi pár hétben kezdett nagyon elegem lenni belole

Folyton be pisil éjjel nappal is,pedig az egy dolog amit tud az h jelez ha ki kell mennie,pár napja folyamatosan oda tojik ahova kedve tartja

Iszik eszik kijön belole,a legjobb tápot kapja

Iskola melo meg egész éjjel takarítani utána hat elég szar

Szüleim azt mondjak adjam oda egy ismerősömnek aki jobban tud vele lenni ami hiába mert tényleg csak fekszik semmivel nem lehet rá venni h csináljon valamit,és nem is szivesen adnám oda mert tényleg a lelki világ uhh

Az altatás is felmerült mint lehetoseg

Én tényleg próbálkoztam de ez igy nem mehet tovabb



2019. febr. 4. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Leírtad, hogy "Az altatás is felmerült mint lehetoseg"


Mit fogsz te itt kapni! Meg privátban!

2019. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ilyesmi okokért nem altatja el szinte egyetlen orvos sem.

Keress olyan rendelőt, ahol jó orvosok vannak, eléggé jól felszerelt műszakilag, és kérjél egy alapos kivizsgálást a kutyának.

2019. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

2.-nak.


De, elaltatja!


Tudod, pénzt kap érte. És kell pénz lóvéra!

2019. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
A bepiszkítás lehet egészségügyi probléma miatt is. Mondjuk első kutyának nem vállaltam volna be a múltja miatt.
2019. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Nálam sok olyan kutya volt, akinek meghalt az idős gazdija.


Igazából az a "probléma", hogy a kutya alkalmazkodott a gazda életmódjához és sétatempójához az évek alatt. Hiába rangatod magad után pórázon, ha az a nyomorult a csigatempóhoz szokott, majd alkalmazkodik hozzád is.


Valószínűleg nem próbálkoztál eleget, vagy nem jól próbálkozol.


Ha mindenképp szabadulni akarsz tőle, akkor keresd meg a FAJTAMENTŐKET és kérd meg, hogy vigyék el!


Egyébként meg egy német juhásszal sokkal nehezebb dolgod lesz, ha egy ilyen kiskutyával nem bírsz, akkor nem ajánlom egyáltalán azt a fajtát (nekem 2 van).


Ha a kutya azt szokta meg, hogy nyugalom van és 2 perces lassú séta, akkor hiába állsz a fejed tetejére, nem fog egyik napról a másikra megváltozni.


Az, hogy nem szobatiszta, sok minden miatt lehet. Ha az egészségügyi probléma ki van zárva, akkor szépen elölről el kell kezdeni az egészet, amihez neked nyilván nincs türelmed.


Tényleg azt javaslom, hogy keresd meg a fajtamentést!

2019. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Add el, dobd ki, altasd le. Sajnos megteheted. Még orvost is találsz biztos hozzá. Ha nem, akkor majd vízbe folytod vagy agyon ütöd. Sajnos a kutyával bármit megtehetsz, hisz ha senki nem tud róla, senki sem fog felelősségre vonni.


Viszont ezek után soha a büdös életbe ne akarj kutyát! Ha neked ennyi a kutyatartás, rohadtul nem vagy rá alkalmas! Te is az a fajta vagy, akinek csak addig kell a kutya, ameddig fiatal, cuki és egészséges. Már ha nincs egy rossz viselkedése sem...

2019. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

A fajtamentőkkel vedd fel a kapcsolatot!

És soha többet ne legyen kutyád, semmilyen!

2019. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha egy amúgy szobatiazta kutya egyszercsak elkezd bepiszkítani, ott baj van. Érdemes orvoshoz vinni.
2019. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

A csivik makacsok tudnak lenni, nem feltétlenül egy könnyen kezelhető fajta, főleg ilyen múlttal, a kis mérete megtévesztő. Nekem szintén mentett, kistestű, de azért a csivavánál nagyobb kutyám van, ő jól kezelhető, pedig ő is biztos sok kellemetlenséget élt meg. Nem tudom, ki gondolta úgy, hogy egy ilyen múltú csivava jó lesz első kutyának, de nagyot tévedett.

Kutyasuli, állatorvos (a becsinálás miatt, meg az étvágya miatt), ha minden kötél szakad, fajtamentők, elhiszem, hogy bosszant, de az altatás legyen az utolsó, és tényleg csak indokolt esetben, ez nem hiszem, hogy nem javítható állapot.

2019. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Látom sokan nem tudnak megérteni,nem fiatalon cukin kaptam,hanem össze görnyedve remegve,azota minden este velem alszik

Nagyon szépen koszonom a sok JO tanácsot,orvoshoz vittem,minden alkalommal szegény bácsit majdnem megharapta

Egészségügyileg teljesen rendbe van,a világ legkedvesebb állatorvosa szerintem az enyém és tényleg elég sűrűn viszem le a rendelőbe vagy jön ki házhoz a doki és semmi,nem bekel megvele

Szüleimnek is neki megy ha bekattan

Annyit tudott mondani az orvos h lusta kimenni a hidegre elvegezni a dolgát ,tavaly télen is ez volt a probléma de akkor nem csináltam nagy ügyet mert nem régiben kaptam ugy h kolykoket várt

Az ALTATÁS NEM ELSO SZÁMÚ !!!

2019. febr. 4. 15:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!