Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van tele pisilve és...

Miért van tele pisilve és kakilva Budapest utcái?

Figyelt kérdés

Elképesztő milyen mocsok van a belvárosban. Pisifolt pisifolt hátán, megspékelve egy csomó ürülékmaradvánnyal.


A járdák katasztrófák, 10 méteren vagy 20 ilyen foltot számoltam össze.


Vajon miért az utcán kell elvégeztetni ezeket? Jah mert ez 1000 embert zavar, míg otthon csak egy embert, értem...


2019. febr. 10. 19:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen egyet ertek az elottem szolokkal.

De az igazat megvalva gondoljatok bele. Hol vegezze akkor a kutya a dolgat?nem tudjak a lakas kutyusokat mashova vinni setalni(legyen az barmennyire is igazi vagy nem igazi seta)

Pont ma lattam ezzel kapcsolatosan egy instagram oldalt. Akit erdekel nezzen ra! (@kutya.park.pestre)

2019. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%
10: Első sorban emberek pisilnek a kapualjba....
2019. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
A belvárosban a legtöbb ilyen nem kutyáktól van, hanem hajléktalanoktól.
2019. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

A kutya alapvetően a zöldterületet keresi, az enyém sem csinál a járdára, szalad a fűre, és ott, én meg szépen felszedem, amit tudok, azért pisigyűjtő zacskót nem kötök rá, ha nem bánjátok, bár indokolt esetben még olyan is van.

A belvárosban a hajléktalanok hugyoznak és szarnak összevissza. Amúgy meg nagyon sok a gazdikereső kutya, tele vannak a menhelyek, még mindig jobb nekik lakásban, mint rács mögött...

2019. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%

Bécsben sem jobb ám a helyzet sajnos.

Lépten nyomon beletaposunk más kutyák termékébe, az épületek fala/sarka meg bűzlik a kanok vizeletétől, amit az én kutyám meg előszeretettel felnyalogat... Pff

2019. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

De amúgy aki panelban lakik, hol vegeztesse vele, ha nem az utcán?

Lehetne kulturáltan is, és akkor nem lenne baj. Én normálisan etetem a kutyát, ezért szilárd felszedhető a széklete, és főleg amíg még ivaros volt, sosem hagytam hogy a házak falát vagy autókat lepisiljen, csak a fákat szabadott jelolgetnie.

Nem is értem hogy másoknak ez hogy nem magától értetődő.

2019. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16 Teljesen igazad van. Nekem akkor megy fel a pumpa amikor látom, hogy a kocsim kerekére pisil a kutya és a gazdája ott áll mellette és tapizza a telefonját.

Meg is kapja a magáét.

2019. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Emberek is szoktak pisilni az utcán, mert alig vannak nyilvános wc-k vagy a többségük túlárazott. Előfordul az is, hogy rosszul lesz valaki az utcán és oda hány.

Erre van az FKF, gyakrabban kellene takarítani a járdákat, más európai városokban nem okoz gondot a köztisztaság fenntartása és nincsenek tele a kukák napokig, mert nem hajlandóak elég gyakran üríteni őket és emiatt kénytelen sok ember a szemetét a kuka mellé dobni.

2019. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nőt még nem láttam utcán pisilni, de férfit igen, és gyerekeket is pisiltetnek utcán, ha nincs a közelben más megoldás. Több nyilvános WC kéne, ezzel nagyon egyetértek. Bár akinek könnyen megy, az nem zavartatja magát. :-)
2019. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%

A kutyát 3 hónapos kortól be kell jelenteni a jegyzőnél, ahol nyilvántartás van arról, hogy hol, hány kutya van a környéken. Ehhez kellene kialakítaniuk a kutyafuttatót.

A legtöbb helyen ez hiányzik, vagy nem lehetséges a kialakítása.

Ebből következik, ahol nem lehetséges, ott nem kellene engedélyezni a kutyatartást, mert ott biztosan csak a mocsok fog kialakulni.

Kutyát nem csak pórázon, a kaputól 2 m-re kell kivinni, hanem futtatni is kell. Ha nincs ilyen lehetőség az nem kutyabarát gazda.

2019. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!