Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek egy nagytestu...

Szeretnek egy nagytestu kutyat. Mondhatni kezdo vagyok bar mindig is volt a csaladomnak kutyaja kutyakal nottem fel. Nem tudom milyen fajtam legyen. Golden retrievert es labradort nem szeretnek. Tudnatok fajtat ajanlani?

Figyelt kérdés
Ket nemreg elhunyt kutyam golden retriver es labrador volt. Nem allok keszen meg erre a ket fajtara tulsagosan hianyoznak.

2019. febr. 11. 22:50
 1/9 anonim válasza:
0%

Legyen Husky

Annál nincs csodalatosabb kutyafajta :)

2019. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Bokszer kutyát ne vegyél, aranyosak tényleg imádni valóak de nagyon büdöseket finganak és lakásban ez már probléma.
2019. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
A 340 fajtából kb 150-re igaz ez a kritérium, hogy legyen nagy testű. Vagy nézd a fajtaleírásokat, vagy szűkítsd le, hogy mire, milyen tartási körülmények közé, milyen elvárásokkal kellene a kutya.
2019. febr. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kinti kutya lesz?

Benti kutya lesz?

Miert nem nezel korul a menhelyeken, rengeteg fajtatiszta kutya is bekerul, de a keverekek is imadni valoak! Es valaszd, amelyikbe beleszeretsz!

2019. febr. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet hogy nincs csodálatosabb a huskynál, de aki első kutyának ajánlja annak még nem volt huskyja( vagy szerencséje volt vele). Nehéz őket kezelni úgy hogy még nincs tapasztalatod. Én egy vizslát ajánlanék.
2019. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Berni pásztor, leonbergi, ír szetter, angol szetter. Ha határozott típus vagy és mész kutyaiskolába, akkor hovawart. A kutyasuli mindenképp hasznos az alapok megtanulásához, a többi fajta mellé is ajánlott. :)
2019. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy kint vagy lakásban szeretnéd-e tartani, illetve mennyi időt/pénzt szánnál rá.

Kinti tartásra pl. tökéletes egy leonbergi vagy berni pásztor, áruk és etetésük ára azonban elég borsos.

Tehát több mindentől függ.

2019. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg attól függ elsősorban, hogy mennyi időd lenne rá és kinti vagy inkább benti kutyus lenne, a pénz szerintem annyira nem mérvadó, tény, hogy drágább egy óriástestű kutya etetése, de a kérdező nagytestű kutyát szeretne és ha megfelelően van etetve egy golden vagy labi méretű kutya etetése is költséges, szóval szerintem az már nem olyan nagy különbség, hogy havi 30 vagy 40ezer, amit élelemre kell költeni.

A kinti-benti tartás a szőr miatt fontos kérdés, rövid vagy szálkás szőrű kutyát nem lehet csak kint tartani, ha nem is fázik meg, az ízületeinek akkor is nagyon árt. Hosszú szőrű, dús bundájú kutyák télen a fűtött lakásban nem érzik jól magukat, nyáron pedig ha nincs egy hűvösebb pince érdemes beengedni a klímás lakásba, legalább a köves helységekbe.

Idő függvényében ezeket a fajtákat tudom ajánlani:

- ha van napi 1-3 órád (ez majd a kiválasztott kutyus egyéni igényeitől is függ, vannak lustább meg nagyon durván pörgős egyedek is) sétálni, labdázni, tanítani, akkor néhány könnyebb természetű vadászkutyát javasolnék: vizsla, szetter pointer. Én első kutyának egyébként a szettere esküszöm, nekem az első egy ír szetter volt, végtelenül kedves, alkalmazkodó, könnyen tanítható, bújós, hihetetlenül gazdi centrikus, mindig a nyomomban van, sétáknál folyamatosan rám figyel , az egyetlen olyan kutyám, aki 3 hónapos korától kezdve elhívható játékból is azonnal, annyira ragaszkodó. Persze azért kicsit öntörvényűbb, mint a golden vagy a labi, van hogy nincs kedve feladatokat csinálni, ha valami nem tetszik neki, akkor kicsit hisztis, de alapvetően nem szeret a gazdával konfrontálódni, ezért ha rászólnak, akkor könnyen le lehet szoktatni a rossz szokásokról, illetve intelligens is, az alapengedelmes feladatokat, meg néhány trükköt is könnyedén meg lehet tanítani neki, csak hát tapasztalatlanabb gazdával biztos nem lesz belőle komoly munkakutya, ahhoz azért elég szeleburdi fajta. Emellett még nagyon érzékeny is, figyelni kell az egyensúlyra, ha túl van fegyelmezve, magába fordul, visszahúzódó és bizonytalan lesz.

A vizslák egy picit pörgősebbek és egy picit határozottabb gazdit igényelnek a szetternél, viszont hasonlóan gazdi centrikusak és velük akár komolyabban lehet dolgozni is, szívesen veszik az alapos mentális fárasztást és általában könnyű őket motiválni, bár ez sokszor egyed és nevelés függő.

Pointert sajnos nem ismerek, fajtajellemzések alapján a szetter kedvessége és a vizsla munkakedve jellemzi, ami alapján nagyon jó természetűnek tűnik, csak sajnos nagyon kevesen tenyésztik az országban.

Vadászkutyáknál egyébként szintén van egy kis különbség (bár sokkal kevésbé, mint mondjuk a német juhásznál) a show és a munkavonalas kennelek között, utóbbi esetben ha aktívan vadásznak a felmenői valószínűleg a kölyök is jobban megy a vadra (ez városi környezetben egy sima galambkergetés is lehet), fejlettebbek az ösztönei és a munkaorientáltsága is erősebb, ezért ha komolyabban foglalkoznál vele (nem feltétlenül vadászat, pl. obediencehez is fontos, hogy jó ösztönei legyenek a kutyának) akkor érdemes ezekkel a kennelekkel is felvenni a kapcsolatot, mert az hogy vadásznak a kutyáikkal még nem feltétlen jelenti azt, hogy egy kezdő gazdi teljesen alkalmatlan hozzá. Viszont ha hobbi kutyának, tartanád, akkor a show vonalas kenneleket ajánlom, egy családi kutyánál sok esetben előny is, ha ösztöngyenge.

Az óriás uszkárt is vadászatra tenyésztették (ma már nagyon kevesen vadásznak velük, inkább más sportokban eredményesek) és az óriás uszkár is kifejezetten ajánlott első kutya, szelíd, alkalmazkodó, nagyon gyorsan, könnyen tanul, elvileg az egyik legintelligensebb fajta, de nem munkamániás, akiket ismerek óriás uszkárokat mind családi kutyák, nincs igazán komoly mentális tréning csak hétvégén kutyasuliznak alkalmanként, mégis teljesen kiegyensúlyozott kutyák, szóval nem kattannak be, ha esetleg nincs kihasználva hatalmas intelligenciájuk.

A boxer igényeit is ide sorolnám.

- ha van rendszeresen napi 4-5 órád (nem minden egyes nap, de azért hetente 3-4 napon és a többin sem csak a kertben ül a kutya) csak a kutyával foglalkozni és esetleg sportolnál, versenyeznél is a kutyával akkor akár a border collie és az aussie is tökéletes társ lehet, nagyon erősen munka orientáltak, velük még egy kezdő gazdi is komoly eredményeket érhet el, ha megfelelően képzi a kutyáját. Ha nem szeretnél ennyire pörgős, munkára szelektált kutyát, de tetszik a collie külleme és van időd rá a skót juhász is jó választás lehet.

A hovawart igényeit is ide sorolnám, bár egészen más természetű mint a collie-k, sokkal határozottabb nevelést igényel, de nem olyan pörgős, a mozgásigénye nincs a szinte kielégíthetetlen közelében, neki inkább a mentális fárasztás, tréning miatt van szüksége több foglalkozásra, több időre, bár őket is le kell mozgatni. Egyébként szuper intelligens munkakutya, általában nem ajánlják első kutyának, mert elég erős jelleme van, de ha a gazdi elég határozott és elég időt fordít a tanítására, akkor általában nem szokott problémát jelenteni, szóval közel sem olyan nehéz mint mondjuk egy malinois.

- ha nincs időd órákig tartó sétákhoz mentális tréningekhez, akkor a kicsit lomhább, óriástestű kutyákat javaslom: leonbergi, berni pásztor, újfundlandi termetük ellenére egyik sem egy emberevő fajta, nyilván szükségük van a következetes nevelésre, de alapvetően egyébként barátságosak. Rendszeresen sétálunk leonbergivel és újfundlandival is, a világ legjámborabb kutyái szerintem.

2019. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Berni pásztor!

7 éves korom óta már a 3. van a szüleimnek. Sajnos nem éltek olyan sokáig (genetika/fel nem ismert vérmérgezés), de gyerek, család szerető JÁMBOR fajta. Különösebb szocializáció nélkül is barátságos emberrel állattal is. Könnyen is tanul

2019. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!