Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a hypoallergén...

Mi a különbség a hypoallergén gyógytáp, a sensitive táp, és a "sima" táp között?

Figyelt kérdés

Hypoallergén gyógytáp pl Royal Canin, Trovet Hill's . Nyilván ezek nem tartalmaznak csirkét, és csak egy fajta fehérjét (àltalàban bàràny vagy hal) tartalnaznak.


Viszont a sensitive/sensible tápok pl Cibau Sensible Lamb, Happy Dog Sensible Lamb szintén csak egyfajta fehérjét tartalmaznak és csirke mentesek, mégsem gyógytápok.


És persze ott van a pl Brit Care hypoallergén táp sorozat, na az most gyógytàp vagy "csak" sensitive?


És a harmadik a "sima" táp ami szintén nem tartalmaz csirkét, és csak egyfajta fehérjét, mégsem hirdetik sensitive-ként pl a N&D bárány és àfonya vagy az N&D hal és narancs sorozat, vagy pl az Acana Grass-Feed Lamb tápja.


2019. febr. 12. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Az elsőnek szemérmetlenül magas az ára, a másodiknak csak pofátlanul magas az ára, a harmadikon már csak 250%-os haszonnal adnak tovább a kereskedők. Kb ennyi a különbség.
2019. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit kevered a fogalmakat. A gyógytáp kb. soha NEM hipoallergén.


Gyógytáp = különféle betegségek megelőzésére/kezelésére kifejlesztett "állatorvosi" táp (pl. vesebetegség, májbetegség, cukorbetegség, stb.) Ezek a tápok, habár "funkciójukat" ellátják, de rendszerint tele vannak szójával, gabonafélékkel és állati melléktermékekkel.

Márkák: pl. Royal Canin (nem minden tápjuk gyógytáp, csak némelyik), Hill's (szintén nem mind).


Hipoallergén táp = nem tartalmaz olyasmiket, amik a kutyáknál leggyakrabban szoktak allergiát kiváltani. Ilyen anyagok pl. a marha, csirke, kukorica (ill. egyéb gabonafélék, szója, stb. Na már most emiatt rögtön kiesik a képből pl. a Royal Canin, én legalábbis kicsit ellentmondásosnak érzem ezt a márkát hipoallergénnek nevezni, ugyanis szójával és kukoricával van telenyomva az egész. De az is biztos, hogy nem bárányos meg halas tápjaik vannak... Vagy van egy-két termékük ami a fenti allergénektől mentes és azokat nevezik hipoallergénnek? Ezt nem tudom, nem hallottam még ilyenről ennél a márkánál, ezért kissé kételkedem a létezésében. :)


A sensitive táp könnyen emészthetőt jelent, érzékeny emésztésű kutyáknak. Ebbe jobban emészthető fehérjéket vagy csak egyféle fehérjét szoktak tenni, mint pl. a bárányhús, ahogy te is írtad, esetleg mellé rizzsel dúsítják, ami valamelyest jobban emészthető gabonaféle mint a kukorica, búza és társaik.


A Brit Care családban sem minden táp hipoallergén, csak amelyiknél ez fel van tüntetve. De úgy tudom, a legtöbb az. Gyógytáp viszont közöttük nincs, max. diétás (és itt most a legszigorúbb értelemben, szó szerint véve értem hogy diétás, azaz fogyókúrás-- csak mert a gyógytápokat is szokás diétás tápoknak nevezni). Sensitive-nek viszont mindenképp nevezhetőek a Brit Care tápok.


Nyilván a gyártótól függ, hogy melyik tápját miként tünteti fel, és milyen jelzőkkel reklámozza. De az is sokat számít, hogy milyen oldalról tájékozódsz. A legtisztább általában maga a gyártó oldala szokott lenni. Én magam nagyon sokszor tapasztalom a webáruházak honlapján, hogy hiányosak, félrevezetőek a feltüntetett információk egy-egy tápról, úgyhogy soha ne az legyen a mérvadó tápválasztáskor, amit ilyesmi oldalon olvasol, hanem nézz utána inkább a gyártó honlapján, az sok dolgot egyértelműsíteni szokott. És itt nem csak az adott táp leírására gondolok, hanem nézd meg a többi terméküket is, hasonlítsd össze őket egymással, és nézd meg a gyártó "filozófiáját" is, avagy a bemutatkozást, abból is kiderül, hogy miként bánik a "szerző" a hipoallergén, sensitiv és hasonló kifejezésekkel.

2019. febr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sensitive, hypoallergén stb megjelölések marketing kategóriák, termék csoportosítási eszköz amit nem minden gyártó használ egyformán.

A gyógytápokra speciális előírások vonatkoznak. A feltüntett összetevőkön kívül nem tartalmazhat semmilyen más összetevőt, még szennyeződés formájában sem. Ezért ezeket a tápokat vagy teljesen más helyen gyártják, vagy külön gyáregységben készítik, ahol egyidőben nem készülnek párhuzamosan különböző tápok. Speciális összetevőket, vagy gyártási eljárásokat is használnak. Pl a hipoallergén és sensitive gyógytápok hidrolizált fehérjét tartalmaznak, azaz a fehérjék aminosavakra vannak bontva.

2019. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!