Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne összeszokatni...

Hogyan lehetne összeszokatni a kutyákat hogy ne bántsák a kicsit? És mennyi időbe telik mire összeszoknak?

Figyelt kérdés
Egy hete hoztunk el egy 8 hetes yorki kisfiút. Eddig is volt kettő yorkink, ők teljesen jól kijöttek egymással a kezdetektől fogva (most 4 és 5 évesek, ivartalanitott szukák) és mivel már eleve ketten voltak, nem gondoltuk hogy baj lehet egy harmadik kutyus érkezéséből mert egyébként is szeretnek barátkozni és nem olyan harcos típusok, azonban mióta itt van a kicsi az egyikőjük már ha a közelébe megy is morog és néha oda is kap a levegőbe utána, a másikkal eddig nem volt baj de ma már ő is többször morgott és jobban oda is ugrott a picihez.
2019. febr. 19. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a két kutya szerinted szeret barátkozni. Viszont a kicsit a saját területükre, a saját életterükbe vitted be.

Két kutya már majdnem falka. Te meg odatettél egy idegent.

Ne kivételezz a kicsivel.A két kutyát pedig rendszabályozd, amikor nem megfelelő módon bánnak a kölyökkel.

2019. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 8 kutyám van.Egyesével lettek befogadva, tehát a már ott lévőknek el kellett fogadni az újat.

A már meglévő kutyák féltik a területüket, oda nem szívesen engednek be újat.Főleg ha már felnőtt kutyák.

Biztosan szoktad őket sétáltatni, ha nem, akkor a séta jó alkalom összeszoktatásra.

A lényeg:mindegyik kutya számára semleges területen kell eleinte szokatni őket.Egyszerre esetleg mindig csak az egyik kutyával szokasd a kicsit.

Utcán, nem saját udvarotokon, stb.

Én az új kutyát egyesével a többivel kivittem utcára sétálni.Jobb ha 2 ember csinálja.Eleinte ne tudjanak egymáshoz érni,figyelni kell a nagy reakcióit, és fokozatosan engedni a kicsihez közelebb.Ez több alkalom.

Ha már az utcán nem agresszív a kicsivel,elfogadja, akkor szépen, nyugodtan bemenni velük a lakásba.

A kutya természetétől függ, ez mennyi idő lesz.

Azt is lehet, hogy kiskutya egyik szobába, másik 2 mellette levőben.Ajtót kinyitni, és rácsot tenni az ajtónyílásba.Nem tudják bántani, de folyamatosan látják egymást, szaglásszák.

A 2 módszert együtt is lehet alkalmazni.Én csináltam így is.

Ha már így megszokták, akkor lehet élesben, de jó darabig ne hagyd őket magukra.

Az is lényeges, te legyél nyugodt, természetes, és a kicsit amikor a nagyok látják, ne szeretgesd többet, mint őket, mert akkor féltékenyek lesznek.

2019. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!