Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik (pásztor, vagy őrző-véd...

Melyik (pásztor, vagy őrző-védő) kutyának hullik odabent a legkevésbé a szőre?

Figyelt kérdés
Nagy ház, amikor még jó idő van, akkor nagy kert is. Nem állandóan lenne bent.
2019. márc. 8. 20:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Nemrég voltam olyan családnál, ahol a benti kutya miatt MINDEN textília (szőnyeg, fotel-kárpit, kicsit a függöny is) TELE volt fehér szőrrel. És ezekben ülnek, ezeken mászkálnak egész nap!
2019. márc. 8. 20:30
 2/6 A nagy Levin ***** válasza:
34%
Nekünk kaukázusi van, a nagy bundája ellenére még sosem találtunk bent kutyaszőrt.
2019. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Pásztor kutyának nem jó a bent lét. Nagy térre van szüksége
2019. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Komondor :)


Cserébe viszont jó büdi lesz :D

2019. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez azon is múlik, hogyan gondozza a gazdi a kutyát, milyen eledelt kap. Nem hinném, hogy kizárólag fajtafüggő.


Nekem border collie keverék van, mentett kutya, valószínűleg kidobták. Amikor hozzám került, úgy hullott a szőre, hogy egy héten belül össze tudtam volna rakni belőle még egy kutyát. Nem tudom, enni mit kapott korábban, én vegyesen etetem, száraz táp, nedves táp, hús, zöldségek egy része, kap száraz tápra halolajat is, illetve fésülöm a bundáját hetente, kéthetente egyszer, fürdetni inkább saras időben szoktam. Most nagyon minimálisan hullik a szőre, az én hajam jobban hullik. :-D


Egyik nagynénémnek valamilyen szánhúzó fajta van, na, az ő lakásuk tiszta szőr, de hogy ő mit csinál másképp, mint én, azt nem tudom, mert annyira nem ismerem a körülményeket.

2019. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Komondornak. Rasztás, emiatt az elhalt szőr is a rasztába ragad. Persze ettől még valamennyire hullajtja, de nincs tele vele az udvar, mint pl. amikor a kuvasz vedlik.
2019. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!