Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyen rendbe a hosszús...

Hogyan tegyen rendbe a hosszúszőrű kiskutyám ha megy a hasa?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első körben olyanokat kérdezek, akiknek yorki vagy bichon kutyusuk van. Van egy 12 hónapos kölykünk. kicsit higabb a nagy dolog az utóbbi napokban és folyton beleragad a popsiján a szőrébe. Ha tudom, megmosom neki, de nem tudom napi 3-4 alkalommal megmosni és megszárítani, így gondolkozom, hogy levágatom körbe a kozmetikussal. De ha a babaszőrbe belevág, nem lesz macerásabb később? Ti hogy oldottátok meg az ilyen eseteket? Illetve nagy korukban mi ezzel a helyzet?


Köszi a válaszokat!


2019. márc. 13. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szoval a kutyadnak babaszore van az anusza kornyeken amit nem szabad levagni viszont beleragad a folyekony belsar? Jol ertem hogy ez a helyzet?
2019. márc. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha úgyis kozmetikushoz viszed akkor az ő dolga lesz megoldani. Telefonon kérj időpontot, de közöld vele, hogy nehezebb dolga lesz.

De amúgy egy nagy lavorba engedsz vizet, megmosod a fenekét (kesztyűben!) és ha kész vagy levágod vizesen a szőrét. Utána megszárítod és fertőtleníted a lavórt és az ollót is.

Próbáljatok meg keményebb ételt adni neki (tápot)

2019. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Az egy éves 5 kg-os kutya már nem baba, nem lesz semmi baja, ha körbevágod picit a fenekénél a szőrt, vissza fog nőni.

Nekem amúgy borderem van, a fenekénél kb 20 cm-es a szőr és elég szokott lenni, ha a nyílás körül egy 2 cm-es sugárban egy centisre vágom a szőrét. Így már nem szokott semmi beleragadni.

2019. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves kutyát már nyugodtan vihetsz kozmetikushoz, vághatja már a bundáját. De mint írta egy korábbi válaszoló, ha nem szeretnéd, hogy rövidebb legyen (jogosan, a bichon hosszú szőrrel szeret lenni), akkor elég a végbél nyílása körül rövidebbre venni. Ezt nagyon ajánlom is, egy idő után a szilárd kaki is bele fog akadni a nagy szőrbe és húzni fogja a szőrét.

Mindenképp keresd meg a hígabb széklet okát! Két napig diétáztasd, főtt rizst ehet ilyenkor natúran, egy kevés natúr joghurtot vagy normaflort. Speciális diétás táp is létezik (nedves), orvosnál lehet venni az olyan típust.

Ha több napig van hígabb széklete és nem javul, akkor vidd orvoshoz mindenképp, mert valószínű valami bacit összeszedett vagy gyulladása van.

2019. márc. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben állatorvos
2019. márc. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és pont a lényeg maradt ki. Ha az én kutyámnak lesz kakis a feneke, akkor séta után dobom a kádba, és langyos zuhannyal csak a fenekét megmosom. Sima vízzel, simán le szokott jönni. Utána megtörlöm a saját törülközőjébe, és hagyom hogy megszáradjon, a lakásban nem fázik meg. Egy kicsit megfésülöm, hogy ne össze vissza száradjon a szőr és kész is.
2019. márc. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A hasmenés több dolog miatt is lehet, féreg, étel váltás, egyéb betegségek. Állatorvosnál jártatok már a problémával?
2019. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kistestű kutyánál nem olyan nagy probléma a napi többszöri mosás, lavór, de akár mosdókagyló segítségével is simán megoldható! Szárazra törlöd törölközővel, és közvetlen utána nem engeded ki a hidegbe, semmi baja nem lesz.


Viszont nem értem, miért abból indulsz ki, hogy hasmenéses marad a kutyád: ha több napja megy a hasa, értelemszerűen állatorvoshoz kell fordulni, nem kutyakozmetikushoz. Ha pedig rendszeres a hasmenés, és nincs semmi konkrét egészségi gondja, akkor az etetésben kell keresni az indokot, és azon változtatni.


Szóval állatorvoshoz vidd, ne kozmihoz!

Egyébként egy kistestű kutya 12 hónaposan már felnőtt.

2019. márc. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsi, nem jól írtam. Azt akartam írni, hogy három hónapos, utána pedig hogy 12 hetes és végül a kettőt összekavartam. Szóval 12 hetes. Csak azért kérdezem, mert olvastam, hogy a kiskutya szőrét nem nagyon kellene levágni féléves koráig, mert akkor “tönkremegy”. De majd megyek kozmetikushoz vele.

Eddig nem ment a hasa. Több oka is lehet itt a történések miatt, de ha nem múlik úgyis megyünk orvoshoz.


Köszi a válaszokat

2019. márc. 14. 19:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj az állatorvossal, amint tudsz, menj el vele, a lehető leghamarabb, főleg, ha elírtad a kérdésben az adatokat és 12 hetes kölyökről van szó.
2019. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!