Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős koráig nő egy kutya?

Mennyi idős koráig nő egy kutya?

Figyelt kérdés
Mentett keverék kutyám van pár hónapja, elméletileg másfél évesnek mondták ősszel, kb spániel méretű, utcáról szökött be valahova, és onnan juttatták el menhelyre, én minden nap látom, de akik nem, azok már többen mondták, hogy nőtt, nem lett kövér, de kicsit kikupálódott ahhoz képest, amilyen volt, amikor hozzám került, szebb, dúsabb lett a bundája is. Azon gondolkodom, hogy egy ennyi idős ilyen méretű kutya nőhet-e még ténylegesen, vagy a testesedése tűnhet növekedésnek. Nem mértem le centire, mikor hozzám került, úgyhogy azt már nem tudom visszaellenőrizni, olyan látványos ugrás a növekedésében meg nyilván nem volt, mint a pici kölyköknél.
2019. márc. 14. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
1 éves koruk körül már megállnak a növésben.
2019. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, kb 1 éves koráig nő látványosan.


De a végleges méretet úgy 1,5-2 éves korára éri el. A csontok, izmok még erősödnek.

Illetve gondolom hízott is nálad, hisz végre gazdás, stabil helyen, rendes kajával.

2019. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan 2éves korában lesz teljesen kifejlett!
2019. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért "nő", mert a minőségi, rendszeres étkezéstől gyarapodik a súlya és egészségesebb, dúsabb lesz a bundája. Egy másfél-két éves kutya már nem nő.
2019. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg csak az tűnt növekedésnek mások számára, mennyire kikupálódott. Egyébként már sétáknál is sokkal bátrabb, szimatol, de magabiztosabb, kihúzza magát, felemelt fővel jár, már nem húzza be a farkát.
2019. márc. 14. 16:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, tegnap azért fotó alapján mégis le tudtam kicsit ellenőrizni, és egy kicsit mégiscsak nyúlt, amióta nálam van, másfél éves kutyánál ilyen még lehetséges, vagy mégse tippelték jól a korát?
2019. márc. 21. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!