Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannosok, dobermannosokat...

Dobermannosok, dobermannosokat ismerők, hogy néznek erre a fajtára az átlagemberek?

Figyelt kérdés

Átlagember aki nem szakértője a kutyáknak, nem nagy kutyás vagy dobermannos.

Mit gondol rólatok a szomszéd, ha sétálni mentek hogy néz rátok a szembe jövő anyuka, stb? Értitek, ugye?

Vagy esetleg ha van itt olyan aki nem ismeri közelről a dobermannt és nem imádja az mit gondol róla ha meglátja?


2010. júl. 3. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én nem vagyok szakértő, de azt biztosan tudom,hogy bennem kettős érzést vállt ki a dobermann.

szóval nekem tetszenek, mert szép;erős kutyák,de közben kicsit tartok/félek is tőlük.. nem tudom miért,nekem ez a véleményem.

2010. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ismerősöm,akinek kettő is volt.Nos amikor elmentünk velük sétálni,az emberek jól megbámultak mindket,volt olyan is,hogy az utca túloldalán ment az illető,mert attól félt,hogy megharpják a kutyák.Én nem vagyok dobbermann imádó,de a legtöbb ember fél tőlük,mert lépten nyomon azt hangoztatják,hogy agresszívak.Nos a barátnőm két kutyuja nem volt az.
2010. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Én azt szoktam gondolni, ha ilyet látok az utcán, hogy úristen harci kutya, és átmegyek a másik oldalra is esetleg. De én alapból nagyon félek a kutyáktól, nem csak az ilyentől, de tényleg ezt mondják róla, hogy "harci kutya", szóval ez még duplán félelmetes.
2010. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos válaszok voltak. :) Még írhat más is ha van tapasztalata.
2010. júl. 3. 12:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Gyerekkori rossz emlék: a barátnőmet szó szerint megskalpolta egy dobermann. Tudom, h a neveltetésen múlik az egész, de ez nagyon megrázó volt és nekem tuti, h soha nem lesz ilyen kutyám.
2010. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Én még soha nem láttam élőben dobit. Mifelénk senki nem tart. Úgyhogy nem tudom hogyan reagálnék rá. De én nem vagyok olyan hogy "jajj egy harci kutya, át kell mennem a másik oldalra". Én igazából a kisebb termetű kutyáktól félek. Főleg a yorkiktól.
2010. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajna felénk sincs sok, de sétálni meg egyet sem visznek...
2010. júl. 3. 12:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ember, annyi féle reakció lehet egy nagytestű kutyára. A legtöbben nem is tudják milyen fajta a kutya, de a kiállása, nagysága miatt tartanak tőle. De ez igaz lehet bármelyik nagytestűre.

Nyilván egy kicsi,helyeske ebtől nem félnek.

Amúgy a dobi NEM HARCIKUTYA!

Megragad az emberek fejében egy rosszul használt kifejezés és azt használják ha kell-ha nem.

2010. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, azért szerintem egy dobitól vagy más kemény kutyától előbb fognak megijedni mint pl egy kedves berni pásztortól pedig az is nagydarab. Szerintem valahogy érzik hogy melyik lehet a kedvesebb.
2010. júl. 3. 12:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Az átlegemberek általában tartanak tőle, de nem annyira, mint a kautól, vagy a bull kinézetű kutyáktól, vagy a rottveilertől.Amúgy sokan meg idegbetegnek tartják.
2010. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!