Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házba, kisgyermekes...

Kertes házba, kisgyermekes családnak milyen kutyafajtát ajánlatok, ami térd alatti termetű?

Figyelt kérdés

3 és 5 éves gyerekek, kb 400 nmes telken. Ha úgy van neha beengednénk, de azért nem jellemzően benti kutya lenne.

Ne legyen nagy gondozás igényű, nem tudom órákig tanitgatni. Nyugodt, nem tul izgága, szeretgetni valo legyen, legyen gyerekbarát. Nyugodt természetű és okos.

Milyen fajtat ajánlotok? Persze tudom hogy minden nevelés kerdese, de azért vannak fajtajellemzok.


2019. márc. 16. 21:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Berni pásztor? Most ha már kilottuk az összes kisméretűt.
2019. márc. 17. 06:27
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

#7 vagyok. Nem úgy gondoltam, hogy ezeket a fajtákat tartsa, szamojédet speciel nem ajánlanám senkinek, én is megjártam vele. Amit ti kistestűnek mondtok azt mondjuk aprótestűnek. Bár nem egyértelműek a kifejezések, de nekem így van:

Apró:?-7kg

Kicsi:7-25kg

Közepes:25-40

Nagy:40-60

Óriás:60-

Nyilván általában a méret határok azért térnek el, mert vannak olyanok akik nem látnak nagy kutyát életük során, és a sok apróság mellett egy szamojéd is nagy....


A kérdésre a válasz az, hogy fogadj örökbe egy kedves nyugis idősebb vagy felnőtt kutyát. Egyébként az okoz örömet a kutyának (és az lenne a természetes) ha tanítanád, sok időt fordítanál a szabályok felállítására, mert ettől kutya egy kutya. Bár nem lesz a gyereked, ha úgy viselkedsz vele, ennek ellenére sokan ezt csinálják

2019. márc. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

A berni jó gyerek és cica mellé, teljesen hiányzik belőle a vadász ösztön.

De ha már jöhet nagyobbacska is, érdemes először megnézni a középmezőnyt.

Border collie? Sógornőmnek van; imádja a gyerekeket, a kétévesem se borítja fel, és igazán bújós, hízelgős. Okos kutya, jól tanítható, lakásban is elvan. Kis törékeny, csak rengeteg selymes bundája van.

A bobtail is gyerekbarát, az már nagyobb termetű.

2019. márc. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%

Puli, ha akarod sem lesz olyan izgága, mint egy pumi vagy mudi és a szőre pedig elég nagy, hogy simán bíja a telet.


Itt a fél falunak az van és sajnos még él az a trend, hogy nem szükséges a kutyával foglalkozni, de ezek a kutyák mégis kedvesek és cukik maradtak heti 0 séta és napi negyed óra pocakvakarás mellett. Ha megközelíted a kaput, ugat, mint a veszedelem, de ha a gazda beenged, rögtön hanyatvágja magát neked.

2019. márc. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Pulit ajánlani kisgyerek mellé, foglalkozás nélkül??? Engem eddig CSAK puli harapott meg, abból viszont számolni nem tudom, hány...
2019. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Amit ti kistestűnek mondtok azt mondjuk aprótestűnek."

Akkor légy szíves mondd meg a 12 kg-s keverékemnek is, hogy semmi baja az ízületeinek, mert 10 éven keresztül udvaron tartotta valami majom. Köszi <3



"Ne legyen nagy gondozás igényű, nem tudom órákig tanitgatni. Nyugodt, nem tul izgága, szeretgetni valo legyen, legyen gyerekbarát. Nyugodt természetű és okos."

Ezzel gyakorlatilag kilőttél minden kölyök kutyát. Igen, a bernit is.


Gyereked van, kettő is. A kutyagyerek az ugyanolyan tiszta lap, mint az embergyerek: meg kell tanulnia hogyan viselkedjen a többi kutyával (ne húzd meg a másik fülét!), a többi emberrel, különböző szituációkban (utcán, póráz nélkül, állatorvosnál, idegen helyen, fagyizáskor stb.), hogy visszajössz, ha elmégy, hogy ne őrizze a játékait stb.

Illetve viszonylag sok az energiájuk (az embergyerekek is simán megváltanák a világot egy bizonyos korban nemde?), ami majd a felnőtt korral együtt racionalizálódik. Ha azt mondod, hogy erre most neked se időd, se energiád, akkor várjatok még a kutyavásárlással!


Menhelyi-téma: mentettem kutyám van. Ettől függetlenül olyan menhelyről hoznék kisgyerek mellé kutyát, ahol:

a.) ideiglenes gazdinál volt a kutya, aki szocializálta kisgyerekre is a kutyát

b.) elvárás, hogy többször kimenjünk összeismerkedni a kutyával, így nem meglepetés, így látom, ha valami nem okés a kutya és a gyerekek között.



Az a rész ugye megvan, hogy még idősebb gyereket sem hagyunk felügyelet nélkül a kutyával? Még ha amúgy tök ügyesek is a kutyával, a játék hevében simán előfordulhat, hogy nem veszik észre a kutya finomabb jelzéseit és már kész is a baj (tök mindegy, hogy csilli-villi törzskönyvesed van vagy menhelyid).

2019. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
19%
#16 ő... Ki mondta, hogy nem lehet kistestűt kint tartani? Azért példálóztam a mudival, meg a szamojéddal, mert nekem azok vannak/voltak a mudi nem nehezebb mint 12 kg. Mellesleg az, hogy kint lehet tartani, az nem mérettől függ.
2019. márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem vagyunk erre felkészülve, úgy hogy nem lesz kutya. Éppen elég a gyerekekkel..
2019. márc. 17. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!