Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutya kennelbe...

Mit gondoltok a kutya kennelben tartásáról?

Figyelt kérdés

Azok alapján, amiket olvasok erről komolyan bűntudatom lett.

Az én kutyusom kennelben van, az udvaron, amikor nem vagyunk itthon. Ennek az az oka, hogy nagyon féltem (pl. A szomszéd kutyáját már mérgezték meg) így olyan helyre zárom be, ahol nem férnek hozzá és biztonságban van. Azért nem a házba zárom be, mert ott nem bír meglenni, ugat, vonyít, rombol. Tudom, most azt fogjátok írni, hogy megfelelő neveléssel bentre lehet szoktatni, de ez nekem nem érdekem, hogy bent legyen, be van engedve, ha itthon vagyunk, magától is kevés időt tölt bent. (Nagytestű, nagybundájú keverék-tipikus maci kinézetű kutyus)

Szóval a kennelben egy hangja sincsen, nem csinál semmi "rosszat", ha beküldöm egyáltalán nem viszakozik. A kennel átlagos méretű. Ha itthon vagyunk akkor természetesen van séta, játék, szaladgálás. Megfelelő napi foglalkozás mellett tényleg kínzás ez a kutyának? Ha a lakásba van bezárva akkor az mivel jobb? Vagy,ha ki is van engedve az udvaron? Épp azt szokták írni, hogy a kutya saját magát nem fárasztja le. Ha valami érdekeset lát megnézi, megugatja, de egyedül javarészt csak fekszik. Ha az udvaron belül szabadon van akkor is lehet úgy nézni, hogy "be van zárva a kertbe". Nem mindenhol van óriási kert.

Mit gondoltok?


2019. márc. 27. 03:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy ha "akció" van akkor nem tud odamenni közvetlenül a keríteshez és megnézni, hogy mi történik. Emiatt sajnálom. De most jobb, ha mindenféle ember közelébe tud menni,akik esetleg bedobnak neki valamit vagy kopkodnek befele a kutyára? (Mert ezen a környéken ilyeneket látok). És akkor se lát ki, ha bezárom a házba, de valahogy arra senki nem mondja, hogy "de rossza kutyának "
2019. márc. 27. 03:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az. Így van élete, szerető közegben van, kap enni rendesen, foglalkozol vele stb... Azzal szokott a probléma lenni, ha egész nap ott van a kennelben, láncon, nem tudja kiélni a "vágyait". Én is bezárnám a kutyáimat, ha mérgezések lennének, de szerencsére én meg tudom oldani, hogy ne menjenek előre a kutyáim, egy kerítéssel, mivel a kertem nagy része a házam mögött van.

Ha meg nem fáradna le rendesen, akkor a kennelben tombolna

2019. márc. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ne legyen bűntudatod, megfelelő foglalkozás mellett egyáltalán nem baj a kennel, sőt, hasznos is lehet.
2019. márc. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs ezzel az égvilágon semmi gond.

Jó esetben egy kutya alszik ha nincs otthon a családja, hiszen ha hazaérnek úgyis lesz séta, játék, foglalkozás. Véleményem szerint ne is akarjon mást csinálni, ha nem látom, mert túl sok veszélyforrás van mindenhol.

Az hogy nem a lakásban alszik, hanem egy kennelben, szintén mindegy ha a kutya szőre és termete alkalmassá teszi a kintlétre.

Az én hiperaktívom bent van a lakásba amíg én dolgozom, mert hiába 30 kg, nagyon vékony 1 rétegű a szőre, és egy gramm felesleg nincs rajta, ami melegítené, ergo fázik kint ha már picit hűvösebb is van. De ha nem ilyen lenne, gondolkozás nélkül pakolnám ki kennelbe amíg nem vagyok otthon, hisz a fennmaradó időben úgyis velem lenne a lakásban...

2019. márc. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

A lényeg nem hangzott csak el a védőbeszédben, hogy mekkora az a bizonyos kennel. Ha normális méretű, tud szaladgálni egy ekkora kutya is, emellett biztosítottak a szükségletei (nem csak egy betonkocka az egész, tud hol hűsölni nyáron és van rendes háza is), akkor teljesen jó, főleg ilyen indoklással a kutya érdekét szolgálja.

De ha csak egy betonkocka kerítéssel, akkor gáz.

2019. márc. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Mellette foglalkozol vele normálisan szóval nem kínzás. Az enyém pl a hátsó udvarban van, nem is látja az utcát, akkor ugat ha a többi kutya is és nem is fárasztja magát. Szóval a nagy udvarba annyit mozog és csinál mintha kennelbe lenne. A kutyának a gazdával eltöltött idő a fontos.
2019. márc. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanazt mint a láncon tartásról. Ha alapvetően szeretik és foglalkoznak vele megfelelően és elég nagy a helye, nincs bajom vele
2019. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom pontosan,hogy mekkora a kennel, nem tudom szemmel megsaccolni :D

Van neki benne ól (ha szabadon van, de mondjuk elkezd esni az eső, akkor is megy oda, mert ott a háza is, az a helye) van egy rész, ahol fából van neki a talaj és egy részen sima föld (fű lenne,de az nem marad meg, kitapossa ). Nem mondom, hogy eszeveszettül tud benne szaladgálni, mint az udvaron, de azért bőven tud benne mozogni.

Fedett, így védve van az esőtől, nyáron pedig arnyekos neki

2019. márc. 27. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is van és be is szoktuk tenni időnként a kutyákat, ha szükséges. Fedett, de tágas. Nem egy ketrec nagyságú. Akkor van baj, ha sosem engedik ki onnan a kutyát.
2019. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt csak infóként teszem ide, leírják pár pontban, hogy miért lehet hasznos:

[link]

2019. ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!