Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóstolta már valaki a kutyaele...

Kóstolta már valaki a kutyaeledelt, körülbelül milyen íze van?

Figyelt kérdés
A nedves és a szárazeledel íze is érdekelne és gondoltam ráveszem magam, hogy megkóstolom úgy, hogy kiköpöm utána lenxelés nélkül. De aztán eszembe jutott hátha más már kóstolta és akkor nekem nem kellene. :D
2019. ápr. 1. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Tavaly rávedték az osztálytámat. Elvileg ilyen halas prémium száraz volt. Azt mondta sós de tűrhető:DDD
2019. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz amúgy. Ettem sokkal rosszabb embernek szánt csipszet és más dolgokat is. Szerintem kóstold meg. Van aki csipsz helyett is azt rágja (de komolyan). A táp íze amúgy attól is függ, hogy milyen fajta.
2019. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Én a szárazat kóstoltam. Nem emlékszem nagyon, kb 8 éves voltam akkor.

Úgy rémlik hogy nagyon sós, és nagyon száraz. Kicsit emlékeztet a húsra, de csak az íze mert az állaga inkább olyan mint a nagyon szikkadt keksz, vagy nápolyi. És nem ajánlom hogy lenyeld, ha mindenképp megkóstolod akkor köpd ki, mert elhullott állatokból (pl állatorvosnál otthagyott halott házukedvencek tetemei) meg ipari hulladékból (ami MÉG a virslibe/párizsiba sem kerül) készítik. Összességében rohadtul undorító.

2019. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Én már a kutyát is kóstoltam!
2019. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban gagyi kutyatápot kóstoltam. Leginkább íztelen volt, még csak sósnak sem mondanám. Nehéz volt lenyelni, száraz volt, mint a fájdalom. :D Kíváncsi lennék a mostani szuperpremium márkára, vajon ez is olyan jellegtelen -e...

Egyébként a macskatápra szintén rápróbáltam, az valamilyen Whiskas vagy más színes táp lehetett...na az viszont valóban nagyon sós volt.

2019. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a szárazat nagyjából el tudom képzelni milyen ezek alapján. Remélem ír majd olyan is aki a konzervekre is rápróbálkozott. :)
2019. ápr. 1. 21:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kóstoltam gagyi konzervet, ízetlen, faforgácsszerű darabok vannak benne. Max nagyon enyhe ízét lehet érezni.
2019. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A száraztápok és a gagyi konzervek mind fűrészpor ízűek, még a 40% hústartalmaúak is. De még a 70%-os gabonamentes száraztáp se sokkal különb.


A jóminűségú, csam húsból készült konzervek viszont kimondottan finomak. Jobbak mint bármelyik embereknek készült húskonzerv.

2019. ápr. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Táp váltáskor megszoktam 1-1 szemet nyalni. Mikor felnőtt tápra váltottam ajánlott a doki néhány márkát amiben kevesebb az íz fokozó. Aztán egyszer kaptam ajándékba két kilo tápot, más fajtát mint amit etetek. Bekevertem neki vegyesen, sugárba fo...sott a kutya tőle. Akkor megnyaltam őket és amit kaptunk kegyetlen sós volt. Azóta ha ilyen van kostolom és ha nagyon sós dobom ki.
2019. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem úgy érzi az ízeket, mint az ember. A kutyánál első helyen a szaglás áll. Szag alapján választ, ha lehetősége van rá. Aztán, hogy melyik illat hozza őt igazán lázba, az már egyéni .

A tápnál is a kutya sok-sok összetevőként érzi az illatokat. Az embernek, ha szereti, összefut a nyál a szájában a pörkölt illatától. Érzi, hogy az egy fini pöri. A kutya megszagolja a pörit és érzi benne külön-külön az összes belekerült anyag egyéni illatát.

A kutyák a sós ízt érzik és szeretik. A minőségi tápokban már csökkentett sótartalom van.

2019. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!