Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyusomnál észrevehető...

Tacskó kutyusomnál észrevehető, hogy a hátsó lábain nehezebben megy, valamint néha nehezen is tud rá állni, milyen porc-, csont vagy izületerősítőt vegyek neki?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 7. 12:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Két terméket találtam, de nem tudom melyik lenne jobb számára:

1. Luposan Gelenkkraft Original

2. Arthrocol Mobility Komplex ízületvédő

2019. ápr. 7. 12:20
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

Tropa a csípője, ebből altatás lesz!


CSAK JÓINDULATBÓL SZÓLTAM IDŐBEN!

2019. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

1) vegyél neki yucca kapszulát, szaponint tartalmaz ami egy erős gyulladâsgátló hatású növényi szteroid. Ezt szedem énis a gerincemre a gyógyszer helyett, valamint az arthrozisos labim is ezt kapja. Korábban lábra állni is alig tudott, most kicsit bicegve de fut és ugrál.

2) Bármilyen zöldkagyló por, vagy kapszula szintén gyulladáscsökkentő és természetes glukozamin forrâs ami pedig porcképző.


Na kapszulában add, hanem vedd szét és szórd rá a tápjára mindkettőt. Por formában vannak a kapszulában, pontos adagokban így könnyebb vele bánni mintha vennél egy doboz port és neked kéne kiadagolni. És ne kúra szerűen add ahogy rávan írva, hanem kisebb adagban de folyamatosan minden nap. Kell 1 vagy 2 hét mire látszik a hatása, viszont ha abbahagyod 2-3 nap után újra előjön a sántítás.

2019. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Első sorban orvosnak kellene megmutatni. Tacsiknál sajnos a gerinc igen problémás. Ha gond van a gerincével, az jelentkezhet a hátsó fél mozgásában is. Ha pedig gerinc elváltozása van, azt semmiféle porc, vagy csonterősítő nem fogja gyógyítani.
2019. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, 4-esnek van igaza.A tacskóknál van egy népies néven "tacskóbénulás"nevű betegség.Nekem három tacskómnál volt már ez sajnos.Hosszú a gerincük.

Az első tünetek jelentkezésénél azonnal orvoshoz kell vinni, mert ekkor még visszafordítható az állapot, de ha előrehaladottabb formában viszed orvoshoz,már nem tudnak rajta segíteni, lebénul a hátsó lába, és a belső szerveire is rámehet a bénulás.

Nem fog segíteni semmilyen glükozamin, porcvédő.

Jó orvoshoz vidd, jól felszerelt rendelőbe, ahol van röntgen.

Az enyémet, a 3.kutyát szerencsére szteroiddal tünetmentessé tette az orvos, utána adhatóak porcvédők, stb.Meg vigyázni kell, ne járjon lépcsőn, ne ugráljon,ne terhelje a gerincét.

2019. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!