Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mitől függ, hogy border...

Az mitől függ, hogy border collie feláll-e?

Figyelt kérdés
Ez a tulajdonság öröklődik vagy valamilyen készítménnyel rá lehet segíteni?

2019. máj. 3. 15:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Jujj, bocsánat!!! Azt akartam kérdezni, hogy a füle feláll-e. xD
2019. máj. 3. 15:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne, hogy felálljon a füle. Lebillen a füle hegye, mint a skót juhásznak. A felálló fül megváltoztatja az arckifejezését.

Amúgy szerintem öröklött tulajdonság, a skót juhásznál hiba, de valamikor azt mondták, ha túl sok kálciumot kap növendék korában, akkor felállhat a füle.

2019. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fajta standard úgy tudom nem veszi hibának, ezért érdekel a kérdés. :D Szóval ha tegyük fel kalciumot adnánk a collienak, akkor kialakulna a felálló fül?
2019. máj. 3. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Már nem hiba a standardban, de a kiállításokon egyfajta íratlan szabályként "nem kívánatos".


Amúgy egy öröklődő tulajdonság, amire szelektálni kéne a kutyákat, de a legtöbben inkább ragasztanak, nem bajlódnak ezzel. Nekem jack russellem van, mikor váltottunk a tenyésztő által javasol rojal canin fajtatápról egy jobb minőségűre(Belcando puppy), rövid időn belül elkezdett ágaskodni a füle:). Majd izületvédőt is kapott megelőzésképp és ezzel elvileg már végképp odavágtunk a porcainak. Eleinte mi is kipróbáltunk egy csomó módszert, hogy szép, v-alakú legyen a fülecskéje, de haszontalan volt.

2019. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Borderesektől azt olvastam, hogy ez genetika, és többféle fülállás elfogadott.
2019. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Öröklött. A kiállításnál édes mindegy, hogy ez kívánatos-e vagy sem, ennél sokkal fontosabb dolgokra kell(ene) odafigyelni a tenyésztésnél. (És a kiállítasi vonal nagyon elment már most egy borzalmas küllem felé itt is.) De azért is lenne nehéz a szelektálás, mert egy almon belül is változó a kölykök füle.
2019. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát annak idején az én skót juhászom sok kalciumot kapott kölyökkutyaként, mert angolkóros volt. Fel is állt később az egyik füle. De hogy valóban a kalciumtól-e, azt talán csak az állatorvos tudná megmondani.
2019. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha genetika, akkor csodálom, hogy a kennelek nem emelik ki ezt a tulajdonságot.
2019. máj. 3. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem édes mindegy hogy áll a füle. A lényeg, hogy egészséges legyen (genetikai betegségek, diszpláziák, stb...). Valószínűleg a normális tenyésztőknek ez az elsődleges szempont nem pedig az, hogy hogy áll a füle.

Éppen ezért nem tudok teljes mértékben azonosulni a kiállításokkal. :/ (és nem csak a bordert nézve, sorolhatnék fajtákat)

2019. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!