Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, ha valaki...

Mi lehet az oka, ha valaki nem szeret a kutyájával bemenni az elkerített, zárt kutyafuttatóba, akkor sem, ha az üres? Van itt ilyen?

Figyelt kérdés
Én futtatón kívül nem engedem szabadon a kutyámat, sok a környéken az autó, a mellékutca, mentett kutya, azt mondták, hogy szökős volt. Ha valami hirtelen megugrasztja, ez repül, akkor meg én leszek a felelőtlen, ha baj éri. Van a környéken pár jól elkerített kutyafuttató, de vannak kutyások, akik kistestű kutyákkal sem szeretnek a futtatóba bemenni, inkább körülötte, előtte engedik szabadon a kutyát. Volt, amikor hívtam némelyiket, hogy jöjjenek be a futiba, mert játszani akart a kutyájuk az enyémmel, de én futin kívül nem veszem le a pórázt, akkor került szoba, hogy nem szívesen jönnek be, de további magyarázatot nem kaptam, hogy miért. Van, aki szívesen csatlakozik hozzánk a futiba, de nem mindenki, kint viszont elengedik a kutyájukat, és nem is nagyon foglalkoznak vele, hogy így bármelyik kutyához odaszalad az övék.
2019. máj. 11. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
féltik a kutyájukat a nagyobb kutyáktól, esetleg nevletlen a utyájuk és félnek hogy ciki lenne hajkurászni. Nekem nagytestűm van, én pl azért nem mennék be mert ugatós a kutyám és néha csúnyán reagál más kutyákra. Nem aarom hogy megharapják.
2019. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
13%
Ha valaki a futtatón kívül szabadon engedi a kutyáját, akkor az valószínűleg olyan lusta, hogy még a futtatóig se képes kimenni a kutyájával. Ha zavarnak a kóbor kutyák, nyugodtan hívd a közterület-felügyeletet.
2019. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Én nem megyek több oka is van.


- Kutyákkal szemben domináns kutyám van, csak olyan kutyákkal van jó kapcsolata amelyek hozzáhasonlóak.


- Rengeteg a neveletlen kutya. Sok gazda csak azért viszi oda a kutyáját, hogy addig se neki kelljen vele foglalkozni. Leüllnek a padra/megtámaszodnak a korláton, fán és telefonoznak. A kutyájuk meg közben azt csinál amit akar.


- Harcikutyám van, a szócsatázások hamar elveszik az ember kedvét


- A múltkoriban egy kutya nélküli babakocsis nő jött be csak úgy. Ez nagyon balesetveszélyes, de természetesen úgyis a kutya lenne a hibás ha gabesz lenne


- Nem egy fecskendőt, használt óvszert találtam már a futtató környékén de állítólag már a futtatókba is rejtenek el mérgezett kaját.


- Minek? Tréningezni, játszani majdhogynem bárhol lehet, sétálni hordom rendesen, a sportot a kertben megoldjuk

2019. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na, várjatok, a kiegészítőt is olvastátok?


Kistestű kutyákról van szó (az enyém 10kg egyébként).

Olyan szituációkról van szó, amikor mondjuk üres a futtató, vagy csak mi vagyunk bent.

Futtató közelében futtatón kívül szabadon eresztik a kutyáikat.

Ha mi bemegyünk a kutyámmal, ő nem érti, a többiek miért játszanak a kerítés túloldalán szabadon. De én meg nem akarom kint elereszteni, mert egy kis sprinter, és még mindig van mit leküzdeni a múltjából, annak ellenére, hogy gazdifüggő, és rengeteget javult, még mindig van olyan, hogy meg tudja riasztani egy hirtelen zaj, ha arra nem számított, ezzel még van munkám. Csak ő játszana a kutyákkal, akik meg nem jönnek be.

2019. máj. 11. 16:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Itt nincs kert, ez egy lakótelep.
2019. máj. 11. 16:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

-kiszökik a kutya

-fertőzéseket kaphat el odabent


Én ezekkel találkoztam eddig

2019. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

ma 16:10

Mondjuk, nem akarja, hogy az ő kutyái a tieddel játszanak. Talán, mert nem játszanának vele, hanem balhé lenne.

Lehet, a kinti kutyák már ismerősek , a tiéd pedig, ugye, nem az.

Aztán van olyan ember is, aki akár a gzda miatt, vagy a bent lévő kutya fajtája miatt nem akar közösködni.

Nem is értem, mi értelme itt találgatni? Meg kell kérdezni az aktuális gazdát, miért nem megy be hozzátok. Ha nem ad kielégítő választ, akkor nyelsz egyet és túllépsz rajta.

2019. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: a válasz melyik része szólt nekem? Egyiket se érzem "magaménak"
2019. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam... egymás mellett két nagyobb futtató, egy a kistestű kutyáknak, egy a nagyoknak, mellette egy füves park és egy forgalmas út. Közvetlenül a teljesen üres futtató mellett a parkban pedig játszanak a kutyák.
2019. máj. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
"Mondjuk, nem akarja, hogy az ő kutyái a tieddel játszanak. Talán, mert nem játszanának vele, hanem balhé lenne." - Ezekkel a kutyákkal már játszott együtt az enyém és nem volt balhé, de ha mégis ez áll a háttérben, nem értem, miért nincsenek pórázon. :-) Mint írtam, simán odarohangálnak más kutyákhoz ezek a kutyák.
2019. máj. 12. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!