Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a kedvenc kutyafajtád...

Melyik a kedvenc kutyafajtád és miért? 💖

Figyelt kérdés
Csak kivancsisagbol kerdem😀

2019. máj. 13. 10:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Angol stafford shire

Nagyon tetszik hogy olyan robosztus és okos

És imádom a nagy fejét abajgatni 😀

2019. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Tudom le leszek pontozva (bár sosem értettem, hogy ilyen kérdésnél mi értelme a hasznosságnak).

Nekem az uszkár. Mert kedves, okos, hűséges. Sok oldalú. Nem hullik a szőre. Az 5 elfogadott szín variáns, és a 4 elfogadott méret miatt mindenki megtalálja a neki megfelelőt. Sokan nem "szeretik" a kiállítási fazonra nyírás miatt, de már kiállításra is lehet vinni többféle fazonban, így ami sokaknak visszatetsző (ld. pl. "vesepom-pomos nyírás") az mára idejét múlta.

2019. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 MGéza ***** válasza:
66%
Tibeti masztiff. Hatalmas, magabiztos, intelligens de önálló, nem szolgalelkű. Viszont sajna a nagy szőre miatt nem kimondottam a mi éghajlatunkra való és a mérethajhászás miatt túltenyésztett, rövid életű.
2019. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Az uszkár nagyon jópofa és trenírozható kutya. Én is kedvelem.
2019. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Drótszőrű foxterrier. Jópofább, okosabb kutya nem létezik. Nem értem, miért nem népszerűbb, többet érdemelne ez a fajta.
2019. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Nálam a rottweiler a favorit.

Minden kutyát imádok, de mióta volt rotim (12évesen halt meg) azóta őt sírom vissza.

2019. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Egy újabb pont a rottweilernek. Jó kezekben egy nyugodt, fegyelmezett, imádni való mackó, aki igazi társa tud lenni az embernek. Nem első kutyásnak való, mert határozott, következetes nevelést igényel, amihez kell tapasztalat. Szerintem csodálatos kutya.
2019. máj. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%
Több kedvencem is van, nem tudnék egyet kiemelni. Kedvelem a border collie kutyákat, mert okosak, energikusak, nem ugatnak, ha nem kell, és szeretnek hízelegni, tetszik a szamojéd, mert nyugodt, kis mackó, és azt olvastam, hogy allergiásoknak is kevésbé problémás (annak ellenére, hogy hosszú szőrű), illetve ő is jó sportkutya, a spitzek is tetszenek, igazi meglepetések a kutyás sportokban, bár közülük inkább a közép és nagy spitzek szimpatikusak, a piciknek nagy lehet a szájuk a méreteik miatt, kedvelem a golden retrivert, mert nyugodt és intelligens kutyák. Alapvetően hosszú szőrű kutya rajongó vagyok.
2019. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Amerikai staffordshire terrier.

Pörgős, kemény, karakán munkakutya. Imádom azt a tipikus karakteres erős bull jellemét. Szeretem nagy fába vágni a fejszém és szeretem làtni az eredményt. Hatalmas bohócok, kerge állatok mind.


Alaszkai husky.

Bár nem kimondottan külön fajta, a szakmabeliek úgy kezelik. A legjobban terhelhető legeredményesebb szánhúzó. Illetve különleges genetikai állománnyal rendelkeznek ami elősegíti a teljesítményt.


Amerikai akita.

Mint említettem, imádom ha "lehetetlen" kutyákat kell kiképeznem. Számomra ők képviselik a kivételt: kicsit átmenet a bújós maci és az aztaaqrv@@nyád sportkutyák között. (Utóbbihoz sokkal közelebb állnak) odaadó természetük van és munkamániásak. Csak ezt előbb velük is meg kell értetni, utána már "könnyebb" az út : D


Illetve nagy kedvencem még az angol pointer.

Kiváló vadász és sportkutya, tele energiával, mégis elegáns megjelenésű. Gyors észjárású intelligens fajta, vadászkutya mivolta miatt pedig nagyon jó szaglással rendelkezik.


Jelenleg 3 kutyám van, egy amstaff, egy amerikai akita és egy pitbull keverék. Nagyon dolgozom rajta hogy néhány éven belül egy pointer is csatlakozhasson hozzánk :) Az alaszkai husky viszont jó ideig álomkutya maradt még. (Még 😉)

2019. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Noblesse Oblige ***** válasza:
64%

Nincs. A párommal foxi pártiak voltunk. Mindkettőnk szüleinél terrierek voltak, egyik jack-russel a másik foxterrier. Nagyon okos, energikus állat... az viszont igaz, hogy erős egyéniségek ezért kemény kezű gazdi kell hozzájuk.

Anyám jack-russel-je folyton feszegette a határokat és kereste a kiskapukat.


De ahány kutyával találkoztam, valahogy mindben megtalálom a jót, a szépet és a nagyszerűséget. Így már régóta nincs preferenciám.

2019. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!