Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belsőség nyersen mehet a...

Belsőség nyersen mehet a kutyának vagy főve? Nyesedék mellé.

Figyelt kérdés
2019. máj. 13. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ja.
2019. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Nyugodtan mehet nyersen. A kutya több ezer éve él az ember mellett és csak az utóbbi pár évben lett divat tápozni meg főzőcskézni neki, de a gyomra és a fogazata eredetileg a nyers etetésre van beállva.
2019. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem,most nyersen adtam neki pulykahúst délbe,csak olvastam,hogy baktériumok miatt főzve kell,meg most néztem,hogy belsőséget mindig főzve adjuk.Vagy nem lehet tudni,hogy mi a jó?
2019. máj. 13. 17:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Van facebookon barfos csoport, lépj be, sok hasznos dolgot olvashatsz.
2019. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vadat illetve sertést csak hőkezelve (főzve, sütve) szabad a kutyának adni. A sertés és vaddisznó hús álveszetség vírust tartalmazhat amibe bele hal a kutya hiába viszed dokihoz. Erre a virusra nem vizsgáljákbe az emberi fogyasztásra szánt húst mivel emberre ártalmatlan. A vadat a virusok, baktériumok esetleges férgek (lehet szemmel nem is látható) miatt kell főzni. Marhát, szárnyasz elvileg lehet nyersen adni a kutyának (én nem merem). Igaz hogy a kutya képes megfelelően emészteni a nyers húst de ha táphoz van szokva a gyomra nem fog egyik percről a másikra átállni a nyers etetésre. A barfosok is úgy szoktatják át a kutyájuk. Szerintem ha amúgy táppal etetsz inkább főzd meg neki, nem kell omlósra, nem baj ha rágós marad de így a biztos. Ha nyersen akarsz etetni barfos oldalakon informálódj mivel a nyers hús magában nem elégíti ki a kutya szükségleteit. A rendszeres nyers hússal etettet kutyának is kevernek hozzá vitaminokat, zöldséget stb. Illetve az se mindegy honnét szerzedbe a húst.
2019. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyersen eszik az a kutya, vagy tápos? Ha nyersen, akkor nyersen megy a belsőség is, mivel főzéssel pont a lényegét veszti el.
2019. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyersen mindent.

Csak disznot ne adj.

2019. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!