Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Strokot kapott a 12 éves...

Liqid kérdése:

Strokot kapott a 12 éves Yorki kutyám-szédelgés, tántorgás Van -e valaki aki tud tanácsot adni, mire figyeljek oda nagyon, mit segithetek még neki, illetve meddig tarthat ez az állapot? Milyen esélyei vannak a felépülésének? .

Figyelt kérdés
Orvos látta-3 injekció, vérhigitó, b1 vitamin. És idegörlö, szivszoritó várakozás. Sajnos nem eszik, iszik mivel nem igazán van magánál. Fecskendövel itatom, adagolom a gyogyszert, probálom etetni Caló-petel.4. napja tart ez a szivfacsaró állapot, ami egyre jobban kikészit. Érdeklödnék, van -e valaki aki tud tanácsot adni, mire figyeljek oda nagyon, mit segithetek még neki, illetve meddig tarthat ez az állapot? Milyen esélyei vannak a felépülésének? . Hogy lehet ezt lelkileg elviselni, hszen én nem adom fel-harcolok érte-de ehez Ö is kell 100%-ban. Tudok még segiteni, könnyiteni a harcán? .
2019. máj. 13. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Altatás!
2019. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Arra figyelj nagyon, nehogy szánalomból elaltattasd, ugyanis komoly képalkotó vizsgálatok nélkül senki sem mondhatja 100%-ra, hogy ez stroke. Van egy banális betegség idős kutyáknál, nem jut eszembe a neve, de csak a fülfolyadék lódul meg és attól napokig szédülnek, de olyan szinten, hogy enni, inni se tudnak, körbe-körbe járkálás is lehetséges, közben dülöngél, mint a részeg. Tipikus, hogy a szemgolyó ide-oda rezeg vagy nagyon merev, nem követi a mozgást. 15 éves volt a kutyám, amikor először volt ilyen, azonnal azt hittem, stroke-ot kapott, a fejét is féloldalt tartotta, nagyon szánalmas látványt nyújtott szegény. Kb. 1 hét után múlt el ez az állapot. Később, haláláig (19 éves koráig) még kb. 3-szor volt ilyenje. Neki nagyon tipikusan jojózott a szemgolyója, erről egyszerű volt felismerni, de volt olyan is, amikor csak merev volt a szeme. Nem ebben halt meg. Hozzáteszem, egyetlen orvos se jött rá, hogy fülfolyadék probléma, azonnal szteroidozták meg Milgammát kapott, de én utánaolvastam és rájöttem, hogy ez a szédülős dolog a valószínűbb.


Ez egy fantasztikus cikk, nézd meg a videót is!:


[link]



[link]



Sajnos sok kutyát elaltatnak. Én is hallottam hasonló esetről, a gazdi mesélte, hogy hatalmasat labdáztak az öreg kutyával és annyira megviselte a játék, hogy lábra se tudott állni, agyvérzést kapott és elaltatták. És arra gondoltam, mert tudtam, hogy ráadásul egy rendelő nélküli házaló állatorvos altatta el, hogy lehet, hogy szegény kutyán csak kijött ez a szédülős betegség.

2019. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó az én kutyámnak is ez a betegsége volt. Ő nagyon le is fogyott, alig evett, amikor jött a második hullám már egyáltalán nem volt hajlandó enni.


Egy nap kb. 7-10szer hányt, dülöngélve járt, szemgolyói jobbra balra jártak. Utolsó két este pedig tartottam a fejét, és szó szerint rángatta, már a fejét is. Akkor fogalmazódott meg bennem, hogy el kell engednem. 14.5éves volt azóta is hiányzik, sose lesz még egy ilyen hűséges kutyám. A páromnak a mai napig emlegetem szeretném, hogy itt lenne, de nem abban az állapotban amiben ő már volt. Első ilyet mikor átvészeltük infúziókkal, szteroiddal, műtét utáni pasztákkal, utána nem épült fel 100%-san.


A második hullámban(egy éven belül) amikor jól volt, próbálta csinálni a megszokott dolgait, védte a területét, majd, ahogy futott izomból lefejelte a beton támfalat, borzasztó érzés volt így látni, belegondolni vajon önzőségem miatt van még itt, hogy altassam vagy ne.


Nagyon nehéz döntés, bár ne kellene ilyen döntéseket hoznunk.


Sok erőt a gazdinak, gyógyulást a kutyusnak.


(utána gyepmesteri telepről kihoztunk egy 3 éves kutyát, megmentve az altatás elől, 8-10hasonló kutya nem volt szerencsés) :(((

2019. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Én értem, de a linkelt cikkekből is kiderül, hogy kb. 8-9 hasonló tünetekkel járó betegség van, ebből az egyik ez az idiopatikus vestibuláris szindróma, ami teljesen hasonló tünetekkel jár és mégis banális betegség. Tehát a korrekt az, ha a gazdi nem azonnal altat, hanem utánajár vagy egyszerűen csak vár. Ez a banális betegség is szörnyű tünetekkel jár, de ha a gazda feladja 3 nap után, akkor esetleg elaltat egy kutyát, aki 7-8 nap után teljesen és hosszútávra helyrejönne, ahogy az én kutyám is. Nyilván, hosszútávon a sima szédülés is elviselhetetlen életminőséggel jár, én sem szeretnék sokáig élni úgy, hogy esetleg "csak" úgy szédülök, hogy mindent kihányok hónapokon keresztül. De adjunk időt a kutyának, 3 nap után ne hozzunk döntést élet-halálról. Stroke-ot diagnosztizálni korrektül ránézésre nem lehet.
2019. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

1.vagyok.


Mennyi állatorvos kolléga van itt manapság! >:)

2019. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha már beállt valamilyen részleges bénulás, akkor az eutanázia a leghumánusabb megoldás.

Sajnos tapasztalatból tudom, hogy nem fog már felépülni. Persze biztos vannak kivételek, de amikor már megsem tud mozdulni, akkor te is befogod látni.

2019. máj. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!