Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?...

Melyik fajtát válasszam? Rottweiler, német juhász vagy dobermann?

Figyelt kérdés

Eddig ez a három fajta tetszik. Persze Ti is ajánlhattok az igényeimnek megfelelőt.


Szóval:

* Panelban lakom, de napi 4 séta meglenne ebből az egyik a közeli kutya futtatón lenne legalább 2órát. (többi az csak sima séta lenne)


* Iskolába járok, így jó volna amig nem vagyok itthon addig nem rohangálna a lakásban mert a szüleim nem örülnének neki.


* Fontos, hogy jól kijöjjön más állatokkal ugyan is van egy két éves palotapincsim kan. (ő is jól kijön más állatokkal vele is járok a kijelölt kutyafuttatóra)

Kan kutyát akarok, persze ha össze zörrenések lennének akkor megoldható az ivartalanítás legalább az egyik kutya részéről.


Ha más kutyát ajánlanátok akkor:

* Szeretném ha nagytestű lenne és tulajdonságokban hasonló mint a felsorolt három fajta.


Köszönöm szépen a válaszokat!

17/l


2010. júl. 7. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt német juhászunk is, aztán roti. Kissé elfogult vagyok mind két fajtával, a dobermann rajongók , majd persze meg a dobermannal lesznek elfogultak.


A németjuhász, az minden feladatra alkalmas kutya. Remekül tanítható .


A roti makacsabb, kicsit kemény természetű, de azért nagyon barátságos is tud lenni.


Azért én azt gondolom, a német juhász jobban ki fog jönni más kutyákkal, a roti és a dobermann, dominánsabbak.

2010. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Én is a német juhászra szavaznék saját tapasztalataim alapján!
2010. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam. Mármint a dominanciára. Csak abban bízok, hogy kiskorától kezdve a másik kutyával fog felnőni így nem lesz baj. Bár tudom mikor kezd majd ivaréretté válni akkor megpróbálja átvenni a vezetést és az a pincsimnek lehet nem fog tetszeni mert hogy ő volt itt először meg idősebb is így nyílván nem akar majd bele egyezni, hogy a másik kutya felé álljon.
2010. júl. 7. 12:42
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
németjuhász
2010. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Egyikkel se lenne baj, és én jobban ,,szerelmes " vagyok a rotiba, hisz azzal nőttem fel, rajongok értük, de a német juhász jobban kezelhető kutya, inkább azt ajánlom.
2010. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

szia

panelba ilyen nagytestű kutyát?! ulye ezt te sem gondoltad komolyan.... szerintem kishelyre kisállat való

esetleg a törpe pincser.ha megtetcett a dobberman akkor ez a kutyafajta is tetceni fog,mert nagyon hasonlóak.

a mozgásigénye nagy de ha elviszed az ígért 4 sétára akkor csendes táras lesz. viszont arra figyelj ,hogy a csontjai könnyen eltörnek.máskutyákkal jó kijön.könnyen idomítható.

sok sikert.

2010. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Német juhász a nyerő. Elmondom miért.


Mi kertes házban lakunk, de sokat vannak bent a kutyák a házban. Csak megkeresi a számára legjobb helyet, lefekszik és alszik. Semmi rosszat nem csinál. Előfordult, hogy fél órára magára hagytuk, de meg se moccant. Mikor hozzánk került 3 hónapos volt. Akkor már volt egy 1,5 éves keverék kutyánk. Mindkettő kan. Soha sem veszekedtek, még most sem szoktak, pedig már 5 és 6,5 évesek. Nálunk a kicsi az úr és a Német juhász ezt tudomásul veszi.

2010. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

íme néhány link a törpepincserről

[link]

[link]

ja és az előző voltam

2010. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

íme néhány link a törpepincserről

[link]

[link]

2010. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem kell még egy kistestű kutya :) A kutya kotorék eb. Kertben sem csinál mást csak fekszik. Ha le van mozgatva nem fog rohangálni a lakásban. Amúgy német juhászom már volt, csak sajnos meghalt. :(
2010. júl. 7. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!