Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti miben sétáltatjátok a...

Ti miben sétáltatjátok a kutyátokat? Hám vagy nyakörv? Rövid póráz vagy hosszú?

Figyelt kérdés
2019. máj. 27. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Hám és flexipóráz. Mivel betartom a szabályokat, csak pórázon sétáltatok, ezért a rövid póráz nem lenne elég. Utcán nyilván rövidre veszem, parkban engedem csak ki teljes hosszában. Egyébként is jól behívható, nem a pórázzal rángatom vissza, a “gyere” parancsra azonnal megindul felém.
2019. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Hám és flexipóráz. Kölyökkora óta hámja van, ezt szokta meg. Flexi póráz csak azért kell mert nem lehet póráz nélkül sétáltatni, amúgy behívható.
2019. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Nyakorv és rövid póráz
2019. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Nyakörves hám (easy walk) és fix vagy rugalmas (nem flexi) póráz, attól függ, hogy csak sétálunk vagy inkább futóedzést csinálunk, az utóbbihoz használom a rugalmas pórázt. A flexi nekünk nem elég tartós. Ha el akarom engedni, azt csak zárt futtatóban szoktam, és ezt tudja. A fix pórázon is tud úgy közlekedni, hogy nem feszül, az irányokat pedig megtanítottam neki, csak mondanom kell, hogy balra vagy jobbra, és megy arra magától, ha éppen nincs valami érdekesebb (mondjuk sün).
2019. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

Nyakörv, flexi

Ahol kevesen járnak hosszúra engedem, sűrű utcán rövid pórázon van

2019. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%
Nyakörv, rövid póráz
2019. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
lepontozós kérdés? :D Valakinek kva sok szabadideje van :D
2019. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
Hám és rajta egy két m-es póráz, aminek a végét fogom, a kutyáknak pedig előttem kell menniük, nem húzhatnak, de nem is lóghat a póráz. Kertesbe lakunk, tehát a sétának nem feltétlenül célja az eü szükségletek kielégítése és nagy százalékban kimegyünk a külterületre(mező, szántó, szőlősor), ahol szabadon lehetnek. Ha viszont kell, láb mellett is szépen tudnak jönni, rövid pórázon. Azért választottam a hosszú pórázt, mert nem mindenhol férnénk el kényelmesen a járdán, ha mellettem jönnének.
2019. máj. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

Nyakörv + rövid póráz.

A flexi szart se ér ha kontrollálni akarom a kutyát és nem csak hagyom hogy elmenjen az ország másik végébe össze-vissza, egyedül én meg kényelmesen sétálok pont leszarva a kutyát. Az általam vázolt esetten nap mint nap találkozom és egy fokkal nem jobb mint az, mikor a kutya póráz nélkül kolbászol mindenfelé 5 km-re a gazdájától. A másik hogy semmit se ér, ha bármi probléma van, (kutyák közti konfliktus, mindenfélét fel akar enni, meglát egy macskát stb) az első amit reflexből teszel hogy erősen megfogod a pórázt, és rántasz. Nyilván nem kivágod a kutyát az űrbe, de ha elképzelsz egy szitut, ahonnan ki kell húzni a kutyát, az első ez, a második meg az hogy értelmesen is cselekszel, nem csak hirtelen felindulásból.


A hám pedig húzásra van vagy gerincproblémás kutyáknak meg bulldogoknak. Az enyém pl ösztönösen belefeszül, míg nyakörvben lehet sétáltatni.

2019. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
retriever póráz
2019. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!