Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ha megérint...

Miért van az, hogy ha megérintem a kutyám hátát akkor megrántja?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Megijed.
2019. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De előtte hosszasan simogattam a fejét. Ez akkor van amikor a háta vége felé kedem el simogatni, nem megugrik hanem csak "megmozdítja" vaggy "meghúzza" a hátát.
2019. máj. 31. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekesen hangzik. Ha jól értem a reakciót (hátizma rándul meg?), ezt csak akkor kéne csinálnia, ha a gerince mellett megbököd valami hegyessel. Így szokták tesztelni a gerinc menti idegeket (bénulás gyanú és porckorongsérv esetén). Egy gyengéd simogatásnak nem kéne ilyet kiváltania.
2019. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az összes kutyám megrántotta ott a bőrét. Nem tudom az okát. Spániel,beagle,mudi. Mintha csikis lenne ott nekik,vagy nem tudom..
2019. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menhelyről befogadott kutyus lenne esetleg? Én nem tudom, én nem értek hozzá, de lehet, hogy valaki pl egyszer ott a hátánál hátulról megütötte, és azért, azóta rándul, rezzen ott össze, mert felidéződik benne Hogyha nem jó helyről mentették ki. Egyik ismerősömnek is olyan cuki kis menhelyről hozott kutyája volt, és mondta a gazdi, hogy a kutyus nagyon fél, tehát hátulról ne nyúljak felé; hanem előlről nyúljak felé, és csak a kis buksiját simogassam. Valami ilyen volt. Amúgy tényleg, hogyha más kutyáknál is van ilyen, akkor lehet, hogy tényleg megérintesz valami idegpályát. De hát akkor ne érintsd meg ott:D Viszont tényleg pl fájdalmat ne okozz neki, ügyesen, finoman, szeliden:) De amúgy lehet szal, hogy tényleg csak az idegpálya. De amúgy szal tényleg ha látod, hogy zavarja ott őt, hogy hozzányúlsz, akkor ne érj úgy hozzá:):)
2019. jún. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! #5 nem menhelyről hozott, kiskora óta velünk van. Akkor lehet azért mert nyáron ki szokott ott sebesedni, mert nem hagyják a legyek.
2019. jún. 1. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!