Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belevágtam a kutyám fülébe...

Belevágtam a kutyám fülébe mit tegyek?

Figyelt kérdés
A puli kutyám szőrét ma levágtam, véletlenül, nagyjából 5mm mélységben belevagtam ollóval. Eléggé vérzett neki, nem volt itthon más, raktam rá neki egy kis arcszeszt attól elált a vérzés. Most tettem neki rá egy raktapaszt. Orvoshoz elvigyem, vagy meggyógyult magától?
2019. jún. 8. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem vérzik, meggyógyul.Az arcszesz nem jó.Betadin kell fertőtleníteni.Alapból kell otthon tartani, embernek, állatnak.

Van erre a célra ügyes kezű kutyakozmetikus!

Ő talán nem a fülébe vág bele, fájdalmat okozva a kutyának, és egy életre elege lesz és félni fog a nyírástól.

2019. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem olyan fából faragták ezt a kutyát, nem fél ő semmitől :)

Nagyon sajnáltam szegénykét, ő a szemem fénye :)

Volt tavaly kutyakozmetikusnál, aki állítólag csak úgy tudta megnyirni, hogy benyugtatózta masszívan szegénykémet, nem szeretném, feleslegesen altatgatni, nekem megengedi, hogy géppel letoljam, a fülét nem engedte hajvagóval csak, meg a fejét, ezért kezdtem neki ollóval.

2019. jún. 8. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem olyan fajta és nem fél semmitől, akkor a kozmetikus miért kellett benyugtatózza? Elég ellentmondásos..
2019. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Gondolom nem szereti ha idegenek taperolják és nem bírt vele a kozmetikus, ezért leszedálta. Miért nem maradtál ott akkor fogni a kutyát amíg nyírja?


Vagy vidd másik kozmetikushoz és maradj ott addig a kutyával!


Nem kell rá arcszesz, Betadine elég lett volna. A legtöbb kutyának vékony a füle, könnyű felszakítani vagy belevágni és akkor nem nagyon akar elállni a vérzés. Egyébként durvábban néz ki mint amennyire fáj.


Ragtapasz nem kell, fertőtlenítsd le és akkor meggyógyul!

2019. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kozmetikus sem szedálhatja le a kutyát a tudtod nélkül!!!



Mellesleg elég sok kozmetikus van kereshettél volna mást.


Ez a baj mikor valaki azt hiszi egyszerű ha otthon megnyírja saját maga a kutyáját. Még nekünk kozmetikusoknak is miliről milire kell haladnunk,nehogy elkaszáljuk a fülüket,némelyiknél sajnos még azt is nehéz kitalálni hol ér véget a füle.


Viszont lehet sikeresen traumát okoztál a kutyának aztán következőleg már a füléhez sem lehet nyúlni.


Sajnos nem egy ilyen esettel találkoztam mikor gazdi bele vág fülbe,farokba,lábba aztán a kutya minket akar megenni a gazdi hülyesége miatt.


Nem véletlen szakma ez is,tanulni kell.



Betadinenal fertőtlenítsd. Figyelj rá ne hogy beköpjék a legyek!

2019. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az kimaradt..


Csomós kutya egybe állt fülét ollóval szigorúan tilos vágni,pont mert nem látod mit vágsz.


Géppel szoktuk,de akkor sem mindegy melyik irányba!

2019. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kutya túlélte, a seb összefort, olyan nagy trauma érte, hogy gyakorlatilag azóta 3- szor fürdettem meg, mindháromszor engedte, hogy a füléhez nyúljak,, azt is megengedte, hogy egy kicsit megigazítsam a fazonát. (Már hajvagóval csináltam, nem ollóval) A mi kutyánk, eléggé életrevaló egyed, fut, szalad, rohan, kergeti a postást, a macskákat, a madarakat, a süniket az idegeneket, megharapni soha nem harap meg senkit, sőt. A postást rendszerint úgy megugatja, még vicsorit is rá, amikor meg esetleg bejön a kapun, ugat kettőt, aztán hanyatt vágodik, hogy simogassa meg :)
2019. jún. 13. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!