Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon vakarja és rágja magát...

Nagyon vakarja és rágja magát a kutyám. Mit lehet tenni, hogy ne szenvedjen?

Figyelt kérdés
Yorki jellegű kutyus. Bolha ellen kezeljük. Arra is figyelünk, hogy mit eszik. Rendeltem hypoallergén eledelt, most csak azt kapja, de mintha még rosszabb lenne mint eddig volt. Nagyon sokat vakarózik és főként a végbélnyílás körüli részt rágja. Jó lenne valami megoldás mert nagyon sajnálom, hogy így szenved. Ami nekem érdekes, hogy amikor játszunk, eldobom neki a tenisz labdát és ő visszahozza, akkor egyszer sem csinálja. Pedig van, hogy ez a játék hosszú ideig tart.
2019. jún. 10. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg orvos?!
2019. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Élősködő bántja, légyszi ne nézd tétlenül, hanem vidd orvoshoz.
2019. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Volt orvos. Kinyomta a bűzmirigyét és ennyit tudott tenni. Azt mondta lehet, hogy ételallergia.
2019. jún. 10. 08:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet... oké, de adott utasításokat? Kikérdezett a kutya etetéséről alaposan? Ellátott instrukciókkal, hogy mit tegyél, hogy etess? Felírt valamit szegény kutyának, hogy ne szenvedjen? Vagy csak vaktában lövöldözött a tippjeivel?

Talán itt az ideje másik orvost keresni, mert amelyik végignézi ölbe tett kézzel, hogy a kutya megvész és szétrágja magát a viszketéstől, az nem orvos.


Fontos lenne orvoshoz vinni, és nem tippelek addig, mert persze, lehet ételallergia, de lehet bőr alatti élősködő, atka, vagy más allergia is, pl pollen.

2019. jún. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem el, hogy a Gyakorin 10-ből 9 állatorvos csak tehetetlenül nézi a kutyákat, a fejét vakarja, majd hazaküldi a rendelőjéből a kérdezőket, akiknek szegényeknek csak az marad, hogy itt kérjenek módszert a kezelésre.


Vigyétek el a beteg kutyáitokat orvoshoz, ennél jobb tippet vaktában senki nem tud adni! Vállalj diákmunkát és fizesd abból, oldd meg valahogy, de ne nézd végig százezres okostelóval a kezedben, hogy szenved a neked kiszolgáltatott élőlény!

2019. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ötös, te valamennyire tudod, hogy mit beszélsz? Éppen azon vagyok, hogy legyen megoldás. És ehhez minden lehetőséget kipróbalok. Azt hittem, hogy itt kioktatáson kívül más is várható. Itt a közelben csak ez az egy állatorvos van. Be fogom vinni a városba orvoshoz. Nekem sem jó ez az állapot.
2019. jún. 10. 09:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta csinálja és mennyi idős?
2019. jún. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el másik orvoshoz. Olyanhoz, aki nem libáért vette a diplomát, hanem ért is hozzá. Olyanhoz, aki kivizsgálja rendesen, hogy mi okozhatja a gondot. Vérvétel, allergiateszt, normális tanácsadás kell ide.
2019. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Három éves. Néhány hónapja kezdődött. Volt idő, hogy egyáltalán nem csinálta. Két-három napja viszont nagyon sokat vakarózik.
2019. jún. 10. 11:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Először is, kéne egy normális állatorvos.


Másodszor, kéne nekünk néhány konkrétum.


"Bolha ellen kezeljük." Tök jó, mivel? Mikor utoljára? Nyugtass meg hogy kullancs és szívféreg ellen is!


"Arra is figyelünk, hogy mit eszik."

Szóval... mit eszik?


"Rendeltem hypoallergén eledelt, most csak azt kapja"

Nagyszerű, milyet? A hipoallergén elvileg úgy van kifejlesztve, hogy talán kevésbé allergiás, de önmagában az, hogy rácsapnak egy hipoallergén címkét semmit sem jelent.


" Néhány hónapja kezdődött. Volt idő, hogy egyáltalán nem csinálta. Két-három napja viszont nagyon sokat vakarózik."

Mi változott? Etetés, mosószer, öblítő, bármi, amivel a kutya kontaktusba kerülhet... esetleg nagyobb stressz a családban?


Ha ételallergia a gyanú, akkor első nekifutásra limitált összetevőjű kaját akartok adni neki, 1 fehérjeforrás, 1 szénhidrátforrás, olaj, semmi sallang. Ilyen pl. Exclusion Diet összes tápja, a Eukabana Dermatosis FP, de biztos találsz még, ha eleget ásol. Ezek közül olyat érdemes választani, amit sose evett a kutya. Nasi nincs, a jutalomfalat igazodjon az étrendjéhez.

16 hét amire teljesen kitisztul a szervezete, de ha jó irányba fejlődik, azt látod, ha gebasz van, azt is látod.


Bőrnyugtató fürdetővel tudod csökkenteni a tüneteit, ilyen pl. a Leniderm sampon, de lehet kapni ezer mást is. Állatpatikában találsz, ha nincs a közeledben, vény nélkül is rendelhetőek.


Ha volt is benne bolha, akkor lehet bolhaekcéma, az nem múlik el rögtön a bolha eltűnése után. De lehet pl bőrkaparék vizsgálatot kérni, mert lehet más is a viszketés oka. Ha a fenekét vakarja következetesen, akár ott is lehet valami, amit alaposabban meg kellene vizsgálni, attól hogy ti még nem látjátok, ő még érezheti.


Ételallergia mellett lehet bármi másra is allergiás. Jó lenne elkezdeni naplót vezetni a tüneteiről és a történésekről.


"Ami nekem érdekes, hogy amikor játszunk, eldobom neki a tenisz labdát és ő visszahozza, akkor egyszer sem csinálja."

Tegyük fel, hogy a vízparton jártál és hülyére csíptek a szúnyogok. Mikor feledkezel a csípésekről könnyebben? Ha a barátaiddal társasozol vagy ha egyedül a szobádban unatkozol? :)

2019. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!