Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyámnak most mennyit...

Kölyökkutyámnak most mennyit kellene ennie? Nem tudom, hogyan számoljam, mostanában amit kiporciózok, annyit nincs kedve / nem tudja megenni. (Barf)

Figyelt kérdés

Eddig a súlyát méricskéltem, annak kapta 10 %-át, most 3 és fél hónapos, 21 kg, így kicsit "sovány" és jó kondijú.

Tudom, hogy a felnőttkori súly 3%-ánál kell áttérni a tömege 2-3%-ára, de egy keveréknél nehéz ezt megsaccolni, csak annyi biztos, hogy nagytestű lesz. Mostanában kezdi sokallani az adagját, de nem kezdett fogyni, és nagyon-nagyon energikus.

Vajon mekkora lehet kifejletten, amiből számolhatok, ha most 21 kg az ideálisnak tartott kondija?


2019. jún. 11. 07:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint persze a felnőttkori súly 2-3 százalékára gondolok, nem a mostanira. :)
2019. jún. 11. 07:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges így méregetni, egyszerűen addj neki kevesebbet, majd meglátod mennyit eszik és hogy változik a súlya.
2019. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha 3,5 hónaposan 21! kiló, akkor óriástestű lesz. Náluk nagyon fontos lenne, hogy minimál adagon legyenek, hogy ne nőljön túl gyorsan a csontozat, mert az izmok, szallagok nem tudják követni és deformitások jöhetnek létre. Elég rizikós így barfozni. Én a helyedben váltanék maxi junior tápra és csak 1,5 éves korában kezdeném újra a barfot. De gondolom ez nem opció. Egy kisállatdietetikus állatorvost viszont fel kéne keresni, hogy összeállítsa a menüjét.
2019. jún. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a nagy meleg miatt is kíván kevesebbet enni, ez normális.

Picit csökkentsd az adagokat, és meglátod, hogyan reagál. Ne fogyjon, de inkább vékonyabban tartsd az ízületei miatt, tehát az a jó, ha kicsit sovány.

2019. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kölyökkutyát nem etetünk BARF, de ha már így eteted, akkor laborvizsgálatból tudod megállapítani, hogy elég tápanyagot kap-e a szervezete! A súlyadatok csak iránymutatóak, pláne egy keveréknél, aminél azt sem tudod, hogy mekkorára fog nőni.
2019. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!