Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy most 11 hónapos...

Van egy most 11 hónapos pulim. Akkorára megnőtt a szőre, hogy már teljesen a szemébe lóg. Kaptam egy tanácsot, hogy a szeme előtt levő szőrt hajgumizzam fel és így könnyebb lesz neki, talán melege sem lesz annyira ott. Nem ártanék neki ezzel?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt itt meg, mert arról is hallottam már különböző véleményeket, hogy lehet -e nyírni a szőrét.. Valaki szerint akár meg is vakulhat a hirtelen fény miatt..

De ő még nem olyan idős. Nem lehet ebből baj?



2019. jún. 15. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Nekem puli keverékem van. Mivel nagyrészt bent van velünk a házban, egész évben rövidre nyíratom a szőrét. Télen hagyom meg valamennyire, de a teljes hosszt nem éri el akkor sem.

A megvakulás meg... hamarabb megvakul attól, hogy állandóan a szemébe lóg a szőr, meg irritálja. Ne gumizd, vágd neki vissza mindig.

2019. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen is lenyírták évente mikor a birkákat. Ártani semmiképpen nem ártasz vele.
2019. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 18. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:
38%

Nekem egy 5 éves pulim van.

A szeménél ha kiskorától kezdve vágod a szőrt, akkor nagyon kevés az esély arra, hogy megvakuljon. Viszont ha évekig nem vágtad neki és egyszer úgy döntesz hogy levágod, akkor garantált sajnos a kutyus számára a vakulás.

2019. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!