Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adjam már a senior tápot,...

Adjam már a senior tápot, vagy még ne?

Figyelt kérdés
Nyolc éves múlt idén tavasszal a német juhászkutyám, és most elgondolkoztam a tápváltáson. Eddig Brit Premium bárányos rizses sensitive tápot kapott, mert allergiás csirkére meg még pár dologra. Közepesen aktív életet élünk, napi másfél óra séta, agyi fárasztás, ha nincs dögmeleg, simán bírja tovább is. Néha bandázunk, de egyébként komoly fizikai terhelésnek nincs kitéve, labdával vagy egyéb játékkal nem játszik. Maximum néha vízipisztollyal lövöldözzük és azt élvezi. A pockokat örömmel ássa a réten. Szerintetek adjam a senior tápot? Egyáltalán miben tér el a normál adult táptól, azon kívül, hogy kevesebb benne a fehérje?

2019. júl. 1. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyobb testű kutyáknak 7-8 éves kortól már senior tápot ajánlanak. Főképp azért, mert megfelelő ízületvédő van a tápban nekik, illetve kicsit kevesebb kalória, mert idősebb korban azért kevesebb a mozgás is.
2019. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Plusz jobb minőségű a benne lévő fehérje, így nem terheli a vesét. A miénk most lett 7 éves és ha elfogy a tápja akkor legközelebb seniort kap.
2019. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan adhatod. Több benne az ízületvédő, ami megelőzésként jó a későbbi ízületi bajokra, viszont ha ezek már kialakultak, nehezebb rajta segíteni. A fehérjét, kalóriát előttem írták.
2019. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Brit Care Senior Lamb&Rice tápjával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
2019. júl. 2. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!