Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet a német...

Miért nem lehet a német juhászokat is normálisan beállítani? Miért kell úgy kitekerni őket?

Figyelt kérdés

Eddig amit néztem, ott az összes többi fajta nagyjából egy természetes állást vett fel.

A német juhászoknak mért kell úgy letolni a seggét?

Az lenne a lényeg hogy a kutya küllemét értékeljék, a természetes adottságait. De ehhez természetellenes pózba állítják a kutyát, nyilvánvalóan így értelmét veszíti. De ezt minek?


Itt most nem az alapból pontyhátú, 4 lábon járó dp kórlapokra gondolok hanem a munkavonalra/nagyjából egyenes hátra. A kutyáknak nagyon tuti küllemük van, de ilyen idióta állást kell felvenniük... Röhej...



2019. júl. 19. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi, én is utálom és azért teszik, amiért a mopszokat, bulldogokat és a halálba nyomorítják, hogy szó szerint maga a létezés is szenvedés nekik.

Nekem egy régifajta, egyenes hátú, erős csontozatú németjuhászom volt, nem hordtam kiállításra, csak velem volt, sosem nyomkodtam a hátsóját, nem is lett semmi ízületi betegsége.

2019. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma az nj -nek ez a póz a bírói elvárás. Bármilyen kevésbé szögelt kutyát is bírálatkor megpróbálnak az elvárás szerint beállítani.
2019. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na de ennyire durván? (Ugyanaz a kutya)

[link]


[link]

2019. júl. 19. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A második képen rosszul van beállítva, kizárt, hogy bíró értékelné úgy.
2019. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

A második póz a felvezető baromsága.

Még tenyészszemlén is szólna a bíró a túlzottan kihúzott lábért.

2019. júl. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első képen nagyon gyönyörű*.*
2019. júl. 20. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az egész kutyaszépségverseny hülyeség. A kutyát nem a szépségéért tartja az ember. Vagy ha igen, az már régen rossz.
2019. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!