Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet kamerával megfigyelni...

Jó ötlet kamerával megfigyelni a kutyát, amíg nem vagyok otthon?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok evvel?


A kutya szobában van. A kamera kizárólag az én megnyugtatásomra szolgálna, tehát hogy pl. amikor dolgozok, vagy távol vagyok, tudjam nézni, mit csinál a kutyám.


Egyedül attól félek csak, hogy nem biztos hogy jó lenne ez,.olyan szempontból, hogy ha valami baj van vele, valami történik, akkor látom, végig kell néznem, és mégsem tudok segíteni rajta. Munkából nem mehetek el.

Szóval ettől félek csak.


Próbálta már valaki megfigyelni így a kutyáját?


2019. júl. 23. 02:28
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Én a húgomat figyeltettem állandóan, de akkor még nem voltak kamerák, ezért az egyik osztálytársát béreltem fel heti egy tábla csokiért. Utána rájöttem, hogy hiába figyeltetem, nem lesz jdőm megmenteni a gonosz emberektől. Inkább megettem a csokit. De te ne adj csokit a kutyának mert hasfájást okoz neki. A lényeg, hogy csak a szívemet fájdítottam volna, hogy tehetetlenül kell végighallgatnom, mi történik. Te pediglen a szíved fájdítanád, hogy tehetetlenül nézed végig, mi történik.
2019. júl. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha látnád hogy a kutyáddal valami baj történik meg sem próbálnál segíteni rajta, hanem a munkában maradnál? Ennyit ér az élete? Érdekes hozzáállásod van...
2019. júl. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha ilyen a hozzáállásod akkor nem sok értelmét látom a bekamerázásnak. Rendben van, hogy te nem tudsz v mehetsz haza segíteni de azért értesíthetsz valakit akiben megbízol. (Ezt azért meg kellene szervezned végszükség esetére a kutyád és a lakásod védelmére ha már bezárod és kamerázol). Ez most komolyan mondod, te végignéznéd, hogy a kutyád bajban van és nem tennél semmit? Biztos, hogy való neked bármilyen állat tartása? Nem baj ám ha valakinek nincs kutyája, pláne ha nem tud felügyelni rá. Kamerának akkor van értelme, ha valaki cselekedni is tud szükség esetén, ha más nem akkor a katasztrófavédelem.
2019. júl. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől jó ötlet, mert sokkal nagyobb az esélye annak, hogy ő csinál valami galibát, mint annak, hogy ő maga bajba kerül, vagy akár szep.szor. is kialakulhat, stb, a lényeg, hogy ha hanggal is összekötöd a rendszert,( pl skyp) akkor távolról is kontrollálhatod, fegyelmezheted, ez olyan mint egy elektromos nyakörv, hogy konkrét fizikai kapcsolat nélkül is tudod éreztetni a jelenléted.

Jól csinálva pl szeparációs szorongásnál nagyon hatékony megoldás tud lenni.


Másfelől meg ez milyen logika a részedről, hogy amiről nem tudsz, az nem fáj? Ha bajba kerül, akkor ugyanúgy bajba kerül, mint ha nem tudnál róla, de így az esélyét se adod meg annak, hogy bármit tenni tudnál.

Lehet, hogy van olyan rokon, akiben megbízol, és vészhelyzet esetére adsz neki kulcsot a lakáshoz, és nem él ezzel vissza. Szülő, testvér...


Vagy ott van pl az az eset, mikor a macska felugrott az érintőkijelzős villanytűzhelyre, bekapcsolta azt , és mivel rá volt pakolva valami éghető, felgyújtotta az egész lakást, ráadásul egy társasházban, szóval még másokat is veszélybe sodort.

Szélsőséges példa, de egy ilyen esetben hatósági személyek (aki előbb odaér, rendőrök, tűzoltók) simán rá törnék az ajtót, és megmentenék a lakást.

2019. júl. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég kicsi az esély annak hogy egy normális kutyával bármi baj történne benn a lakásban. Mármint nem rág szét vezetéket, nem rohan neki az üvegasztalnak stb...

Én inkább arra használnám a kamerát hogy megfigyeljem miket csinál napközben pl felmegy-e az ágyra, jatszik magának vagy végig alszik.

2019. júl. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Sokan elítéltetek anélkül, hogy ismernétek a teljes sztorit.

Nagyon szeretem, ő a mindenem. Viszont attól félek, hogy a munkahelyemről nem engednének el miatta, ha akarnám.


Nincs rokon vagy ismerős itt a közelben.


Amúgy nem ilyen katasztrófáktól félek, hogy kigyullad a lakás, stb. Mert ez szinte kizárt.

És nem is attól, hogy rosszat csinál, illetve fegyelmezni sem akarom. Sőt, nem is akarnám hogy hallja a hangomat, mert csak felzaklatná, hogy nem vagyok ott, pedig hall. Egyébként nagyon rosszul viseli ha magára hagyom.


Az az igazság, hogy ő egy mozgássérült kutya. Tehát igazából fekszik állandóan. De van, hogy hall valami hangot a folyosóról, és azt hiszi, hogy én jövök, és akkor elindul az ajtó felé. Volt már olyan, hogy beleakadt a forgósszék lábába, és nem bírt tovább menni. Így arra értem haza, hogy ott feküdt a padlón a székbe akadva, mert nem tudod visszamászni a fekhelyére. Szóval ilyen fordulhat elő, illetve hogy kiborul a vize, vagy nem jut oda hozzá ha felakad valahol, és így nem tud inni amíg hazaérek, vagy kényelmetlenül kell feküdnie. A körme is egyszer beleakadt a fotel lábába, és nem tudott tovább benni. De mivel nem érzi, ment volna tovább, és majdnem eltört így a lába, vagy leszakadhatott volna a lábujja. Szóval én ilyenektől félek.


A kamera az én megnyugtatásomra szolgálna, hogy ha azt látnám, amíg dolgozok, hogy szépen nyugodtan fekszik a helyén, és lélegzik. Már szívbeteg is sajnos, szóval mindig úgy megyek haza, hogy lehet hogy már nem is él, nem tudom, mi fog fogadni, és borzalmas ez a bizonytalan érzés.


Viszont én biztos vagyok benne, hogy ha látom hogy beakad valahol vagy ilyesmi, nem hiszem hogy ez elég jó indok lenne a munkahelyemen, hogy elengedjenek, hogy "vissza kell tennem a kutyámat a fekhelyére".

Nem tudják hogy ilyen beteg a kutyám, és azért is nem mondtam meg sose, mert nem értenének meg. Annyira nem szeretik az állatokat. Ezért rettegek attól, hogy még talán rosszabb lenne, ha látnám hogy van vele valami, és nem tudnék segíteni neki.

És hangsúlyozom, ilyen jellegű dolgok lehetnének csak főleg, amiket írtam, szóval nem katasztrófák, vagy életveszély, de azért mégis kényelmetlen helyzetek neki. Most akkor mit tegyek, jobb, ha nem látom?


Igen, akkor is rossz, arra jönni haza. De munkában ha látom, esetleg ha látom hogy meghal, hogy tudnék tovább dolgozni? Felzaklatna nagyon és mégsem segíthetnék rajta.

2019. júl. 23. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!