Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Erről a nyeregről tudnátok...

Erről a nyeregről tudnátok véleményt írni? Www.Tanitalovasboltja.hu/webshop/lofelszereles/nyereg-angol/ univerzalis/zaldi-freemax-vaz-nelkuli-nyereg

Figyelt kérdés

Fontos lenne, hogy mélyen ültessen és legyenek megfelelő térdtámaszai.

Továbbá nem írja sehol, de elvileg kengyelt lehet rá csatolni, ugye?

Ha valaki tud jobbat (100ezer forintig) arra is nagyon vevő vagyok.



2019. júl. 29. 21:54
 1/2 Rosszlovas ***** válasza:

Szerintem, ha váz nélküli nyerget akarsz, előtte mindenképpen próbáld ki lovon. Még ha nem is a saját lovadon.

Teljesen más volt benne lovagolni, mint a rendes, megszokott angol nyeregben. Nekem nem is jött be, nem is kellene. Semmiképpen ne vegyél látatlanba.

Illetve, szerintem ha max. 100 ezret szánsz nyeregre, és nem heti 1-2 órát lovagolsz, akkor jobban megéri egy jó állapotú használt nyerget venni.

2019. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a nyereg jó lehet, de (!) nagyon kicsi rá az esély. Ha mindenképpen vát nélkülit szeretnél akkor csak a 200.000+ kategóriából (akár használtan), mert a többi az esetek nagy többségében tönkreteszi a lovat.

100.000Ft-ért már kapsz egy minőségi nyerget (pl.: Stübben) használtan, ami életed végéig kiszolgálhat még és mindkettőtöknek kényelmes. Az új nyergek ilyen árban nem a legjobbak sem a lónak, sem a lovasnak.

Bármilyen nyerget is választasz mindig próbáld fel a lóra! Hiába szipi-szupi, ha nem passzol a lóra akkor rövid időn belül a nyeregtörés lesz a legkisebb problémád a sok közül. Ajánlom, hogy szakértő véleményét kérd ki a témában, mert egy “sima lovas” nem tudja megállapítani teljes mértékben, hogy jo-e a nyereg a lóra, maximum azokat az alpikat hogy a markamra mérete passzol-e.


Két tipp még a végére:

-Lehet hogy meglátod a márkás használt nyerget, de öregnek néz ki, ronda és úgy vagy vele hogy ez neked nem kell, mert se nem szép, se nem jó.

Viszont azt a nyerget pl. 10.000 forintért ki lehet pucoltatni vagy éppen újratömetni és lám lett egy újszerű nyerged. Krausz Central videóit nézd meg Facebookon, hogy lesz a “csúnya” nyergekből új. Eladó nyergei is vannak.

-Nyeregvilágra keress rá a neten. Van egy csomó jó (!) eladó nyergük használtan is. Kiválasztasz pl. 6 nyerget, ami megfelelő lehet. Kihozzák neked, szakértelemmel megvizsgálják melyik jó a hatból a lónak és neked. Te kiválasztod melyik legyen és tádám, van egy nyerged, ami biztosan jó a lovadra.

2019. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!