Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Lovak

A kérdés

Félek a sajat lovamtol! Mit tegyek? Mindig mikor karamoztatom akkor bakkol es nem merek hozza be menni csak ha lenyugszik. Ez altalaban 3-4 óra

SEGITSEG!FELEK A LOVAMTOL

aug. 13. 20:37  Privát üzenet  

A válaszok
Ha jól tudom, létezik a suttogó módszer, amely segít kiépíteni a kölcsönös bizalmat. Keress esetleg egy szakembert, aki megtanít erre vagy keress a youtube-on videókat és keress szakirodalmat.

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 14. 01:25 Privát üzenet

A bakolás az a jó kedvétől van vagy valami más okból szerinted? H egy kicsit erényesebben rá szólsz abba hadja?

Érzi hogy félsz és ezt a lovak nagy része ki szokta használni. Tudom nem egyszerű le szokni a félelemről de muszáj. Éreznie kell hogy magabiztos vagy még akkor is ha bakol. Ha megijedsz tudni fogja mivel kerülje el a munkát. Sokat futószárazd a vezény szavakkal hogy a hangodra figyeljen illetve úgy is ki alakul a bizalom. A suttogó módszer azért nem jó mert felém van benned. A parelli játékokat ajánlom még bizalom kiépítésére.

Egyébként lehet kellene egy edző aki segít vagy egy másik lovas aki az elején segít bátorságot tuszmákolni beléd.

Merre laksz?

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 14. 07:48 Privát üzenet

Én a helyedben szakember segítségét kérném. Edző vagy lókiképző.

Lehet hogy könnyen meg lehetne oldani a problémát nélkülük is, de így hogy félsz nem fog menni.

A ló veszélyes állat, ha nem tudunk vele bánni. Se neked, se neki nem jó, ha nem tudtok együtt dolgozni :)

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 14. 13:08 Privát üzenet

1 edző vagy tapasztalt lovas

2 amíg oda nem ér, kevesebb abrak, több széna, több mozgatás

Mennyit eszik meg hozzá mit csinál ez a jószág, hogy órákat pattog?? Az, hogy kiengeded, 10 perc vidámság, utána legel, full normális, örül a kis feje, hogy szabadság van. De ennyi energia egy aktív sportlónak is sok...

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont aug. 14. 14:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A ló hogyan mutatja ki, hogy ha szereti az embert vagy kötődik hozzá? Egy rendőr hogyan viselkedik egy civil emberrel?
Tudtok olyan ló fajtákat amiket ránézésre is meg lehet kulomboztetni? Ha igen, írnátok hozzá jellemzőket?
Ló startszám, vegyek hozzá tartót?
Venni szeretnék egy új nyerget és találtam egy nyerget de van egy kis hibája. Olyan AKI ÉRT HOZZÁ az kérem segítene?
Új nyerget szeretnék venni, de nem vagyok teljesen biztos magamban. Valaki aki ért hozzá az válaszoljon?
Hogy szoktassam hozza a lovam az invedokhoz?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Lovak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!