Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem lesz gáz, ha nem emlékszek...

Nem lesz gáz, ha nem emlékszek semmire?

Figyelt kérdés
Régen lovagoltam, most újra szeretnék, azt mondták, hogy menjek el egy futószáras órára, hogy megnézzék hol tartok. Viszont én szeirntem nagyon béna leszek, régebben a vágtáig jutottam el, futószár nélkül. Még egy kérdés, kell valamit vinnem? Milyen gatyába, pólóba menjek? Kobakot tudom, hogy adnak, de lovagló csizmát is?

2019. szept. 7. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha régen lovagoltál, csak tudod, hogy számodra melyik öltözet a kényelmes...
2019. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a rég az nagyon fiatal koromban volt és oda vettünk lovaglónadrágot később, csak nem tudom, hogy most mibe kéne pl. Edző nadrág és valamilyen csizma?
2019. szept. 7. 12:49
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Egy cicanadrág jó lesz, a lényeg, hogy ne legyen bő (felcsúszhat a szára és kidörzsöli a lábadat a kengyelszíj) és ne korlátozzon a mozgàsban (tehát farmer nem célszerű).

Cipőnek jó lesz egy tornacipő, lehetőleg magas szárú vagy ha edzőcipőben mész, akkor hosszú zoknit vegyél, ne lógjon ki a bokád, mert az is kidörzsölődhet. A vastag talpú gumicsizmákat nem ajánlom, nem érzed bennük rendesen sem a kengyelt, sem a lovat.

2019. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi utolsó!!
2019. szept. 7. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit:) jó lovaglást. Sok minden vissza fog jönni egyébként majd abból, amit régen tanultál.
2019. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Cicagatya az jó, ha van valami hasonlóan szűk de vastagabb az még jobb. A lényeg hogy a bokád ne legyen ki mint írták előttem, de egy vastag(abb) zokni is jól jöhet. A cipő olyan legyen ami kényelmes de nem túl könnyű, de érezd benne a kengyelt. Sima póló jó felülre.

Nem lesz ciki, én a nyár elején kezdtem újra, kicsinek ugrattam is most meg azt se tudtam hirtelen hogyan fogjam a szárat. A lényeg hogy merj beszélni az oktatóval és amiben csak tudsz vegyél részt (pl pucolás, még jobban megismered a lovat és nem csak fel-le szállsz) , amit nem tudsz mindig kérdezd meg, senki sem fog lenézni emiatt. Jobb kérdezni mintha baj történne, plusz nem két fillér egy edzés, szóval nem azért fizetsz hogy még azon is izgulnod kelljen hogy ők mit szólnak, az a munkájuk hogy segítsenek.

2019. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. szept. 8. 11:39
 8/8 anonim ***** válasza:
A cipődnek legyen egy kis sarka. Ez megakadályozza hogy a kengyelbe csússzon a lábad, ami igen balesetveszélyes. Kezdőknél gyakori hiba, így az a kis sarok sokat segít :)
2019. szept. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!