Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől sántíthat?

Mitől sántíthat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A lovamnak kb 3hónapja volt egy ínszalag gyulladása ami lett kezelve el is múlt. Aztán pár napja észrevettem, hogy nem lép tisztán, ma megnéztem futószáron és 1-1lépésbe belesántít, viszont a másik lábával. A fejével nem biccent, nem folyamatosan sántít, körmölés előtt vettem észre éd azóta azon is túlvagyunk, érintésre nem fáj/érzékeny neki mert végigfogdostam erősen neki, és semmi felületi baj nem látszik a lábán. Valakinek van ötlete? Orvost hívunk természetesen most mindenünkkel azon vagyunk, hogy találjunk egyet mert az előző az ínszalag gyulladásra egy savós patairhagyulladást diagnoztizált amit még a kovács IS megmondott hogy soha nem

volt neki (meg mondott még a másik lovaknak is érdekességeket) a másik orvosunk meg külföldi és nem tud jönni. Egyébként egyik napról a másikra történt


2019. szept. 8. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túlterhelte a másik lábát a gyulladt miatt.. Amíg nem találtok orvost, én azt mondanám, hogy kis karám, ha lehet, randalírozás nélkül, pici séta, stb.. Pont tegnap került szóba nálunk, hogy ma mindenki siet (kérdező, nem téged ekézlek, csak ha már témánál vagyunk..).. Régen sánta lónál mi volt? Megnézte a doki, nincs semmi varrnivaló, vagy brutál dolog, amire gyógyszer kéne, aztán 3-4-5-6 hónap pihenés, kézen séta... Ha nem múlt, csak akkor jött a komolyabb gyógyszeres kezelés. Most meg rögtön napi injekció, kajába drog, és két hét múlva a ló már áll is munkába..
2019. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, csak már kb 3hónapja teljesen rendbejött a másik lába.. Én sem szeretném gyógyszerezni, ezért sem hívnám az előző orvost mert adott neki 2injekciót meg antibiotikumot is (ugye a patairhara), a másik pedig csak kamillát, zselatint, feketenadálytő és tőgykrémet javasolt sétákkal, ezek hatottak is, de mivel nincs bedagadva neki, nem is fáj neki még ha az egészet végignyomkodom neki nem tudom mi lehet rá a jó megoldás. Amikor először edzésen észrevettük, hogy néha-néha belesántít, akkor még leedzettem vele (csak talajmunkáztunk) és bemelegítés után meg nem is sántított már szóval passz
2019. szept. 10. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!