Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől sántíthat? Színlel?...

Mitől sántíthat? Színlel? Vagy nem melegítettem be?

Figyelt kérdés
Ma lovagoltam a lovamon, 15 percet csak léptünk, lépésben csináltunk állításokat, hajlításokat, combra engedést, ilyesmit. Aztán elkezdtünk ügetni, de nagyon mehetnékje volt, azt gondoltam, hogy bemelegedett eléggé, hadd vágtázzon, ha annyira akar ma, úgyis ritka, hogy ennyire van kedve menni, úgyhogy 20-25 perc lovaglás után (amiből 10-15 lépés volt) engedtem, hogy vágtázzon. Összeszedett, lassú vágtában mentünk mindkét kézen, aztán mivel szépen ment, jutalomból megengedtem, hogy egy kört menjen gyorsan is. (nem gatyavágta, csak nyújtott, gyorsabb vágta, nem "tötyörgős") utána felvettem, ügettünk pár lépést és léptünk. Akkor nagyon sántított az egyik mellső lábára. Utána megállítottam, leszálltam, akkor nem sántított. Visszaültem, akkor se, sőt, akart tovább vágtázni. Nem engedtem, csak ügettettem egy rövidfalnyit, aztán felvettem lépésbe, megint nagyon sántított, attól féltem, hogy összeesik, Leszálltam, sétáltattam picit, aztán lenyergeltem, holnap megnézem hogy van. Nem volt duzzadt, meleg, lovas nélkül nem volt sánta. Lehet, hogy nem melegítettem be eléggé? Vagy színlelt? De akkor miért akart még vágtázni? Nagyon aggódok, hogy mi lehet vele. Mindig ugyanarra a lábára sántított, pedig csináltam vele pár kézváltást, meg ügetés-lépés átmentet, hogy ha másik lábra kezd sántítani, akkor kamu, de igazinak tűnt.
2013. jún. 13. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Letapadó izmok pl. okozhatnak sántaságot, de lehet izomrándulás, ínszalagszakadás, kinyúlás, rengeteg dolog. Ezt általában úgy vizsgálják, hogy leléptetik a lovat, és bő 15 perc után kell nézni, mikor már a ló megállt, nyugton van, visszaállnak a normál értékei - mert amikor folyamatosan megy, ez általában eltűnik, embernél is, megrántod a lábad, még elmész vele bármeddig, de amint megállsz, kész, utána elkezdesz sántítani rá. Ha nem meleg, az jó jel, nézd meg, nincs-e beszűrődve, stb. Ha húzza, akkor orvos is nézzen rá, és egészségügyi séta után mosd le hidegvízzel, majd valamilyen hűtőgéllel kend át neki.
2013. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyik sem valószínű, a színlelésnek nincs értelme pont lassításnál és a bemelegítésnek is elégnek kell lennie, valszeg egyszerűen félrelépett és meghúzódott a lába, nem hinném, hogy komoly, valszeg holnap nem fogsz látni már semmit.
2013. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!