Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha 70kg vagyok, akkor egy...

Ha 70kg vagyok, akkor egy gyengébb csontozatú 168cms ló elbír?

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 18:52
 1/10 anonim válasza:
0%
Elbírni elbír, de nem javaslom hogy gyakran ülj rajta, és a keményebb edzéseket se nagyon ajánlom! Hogyha a te lovadról van szó, javaslom keress neki egy megbízható új gazdát és vegyél egy nagyobb lovat, mert ez hosszútávon jobb a lónak és talán a lovasnak is ( az új nagyobb lóval többet edzhetnél, úgy hogy neki sem tenne rosszat)
2019. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen az én lovam. Mennyit kéne fogynom? Nem úgy megy hogy egy ló aki bízik bennem és számít rám csak úgy eladom.
2019. szept. 24. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha leirsz egy magasságot is..... Így csináld:

180 centi magas ---> -100 és aztán -10%

az 72 kiló. Ez a versenysúly. Egészséges!!!Ez alá ne menj. Fölötte egy 5kiló nem túl nagy tulsuly egyébként,de ne a lóhoz akarj fogyni,hanem az egészségedet nézd. Ha 2méter magas vagy,ne legyél 30kiló,csakhogy a ló elbírjon.

2019. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
165cm vagyok és nehéz a csontozatom :/
2019. szept. 24. 20:18
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

165 cm és 70 kg sok egy 168 cm-es lóhoz.


Minimum 60-ra le kéne menned, de 55 lenne a legjobb. Persze függ, hogy mennyi az izmod ebből...

2019. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a lovat is lehetne kicsit tuningolni, izmosítani, mert közel 170es marmagassággal nem kéne neki problémát okoznia 70 kikónak.
2019. szept. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly?

Nagyon kezdenek eltorzulni ezek a nézetek.

Egy egészséges, jól izmolt lónak nem vagy nehéz. Nem kell fogyni ha így érzed jó bőrben magad.

Nézzük már meg az élsportolókat.. Ők se 40 kg és 150 cm ugrálnak...

Ismerek párat személyesen is pl Szuhai Gyula. Na ő pont nem egy könnyű lovas és mégis minden lova kisebb, nagyobb testű szépen megy a pályán. Miért? Mert tudja a megfelelő segítségeknek a jó kivitelezését, tud bánni a testével. Egy lova nem rokkant még meg és napi szinten edz velük. Ja és a mellett fiatal lovakat is ki képez..

De mondhatnám Krucsót is vagy bármelyik nagypályást.

Szóval szerintem ezt a súly dolgot fejezzük be mert lassan már senki ne üljön lóra..

Szerintem elbir a lovad gondolom 7 napból nem 7et ülsz rajta.. Ha heti 4 edzésed van +1 futószáras munka a lovadnak a többi pihenő akkor biztos hogy nem lesz gond. De a súlyos egy átlag férfi súlya kB és nem szabadna gondot okozni. Szóval ha jó kondiba van a lovad, te is tudod kezelni a tested akkor bőven jók vagytok egymásnak.

2019. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Heti 3x túrázunk, plusz 1x futószárazás.

2019. szept. 25. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk az sem mindegy hogy egy jól izmolt versenylóról beszélünk vagy egy “husi-musi” hobbilóról. Különböző mértékü súly hordására képesek, még akkor is ha egyforma nagyságúak a lovak.

Meg persze az is számit hogy egy profi lovagolja vagy egy kezdő gyerek huppog a hátán.

2019. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ló, ami csontin került oda, de sok takarmánnyal és megfelelő lovaglással, edzéssel szépen felizmolódott. Mondjuk te is jó húsban vagy, de egy megfelelően izmolt lónak el kell bírnia.
2019. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!