Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyengébb zablával?

Gyengébb zablával?

Figyelt kérdés
A lovamat most D-s zablával lovagolom, de néha eléggé azt érzem hogy erős neki pedig puha a kezem nem tépem szét a száját se semmi ilyesmi, és mikor fordítom is finom vagyok de még is néha tátog és látom rajta hogy kellemetlen neki. A fogaival semmi gond nem rég volt a doki megnézni . A zablára gyanakszom, érdemesebb lenne cserélni? De még is milyenre?

2015. ápr. 15. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha már tátog is, az nem éppen arról árulkodik, hogy kellőképp finom kézzel lovagolod...


Ha gondja is van a zablával nem a D karikával, az hangyányi különbséget jelent és inkább pont abban, hogy erősebb kéznél jobban hat, finom kézzel egy D-s zabla ugyanolyan, mint egy nem D-s, jelentős különbség nincs.


Inkább a zabla többi részével lehet a gond, talán túl vékony a zabla.


Még olyan problémák is lehetnek és ne haragudj, hogy ezeket leírom, nem ismerlek, nem tudok rólad semmit, nem látjuk a lovat, de láttam már olyat, ahol a gond az volt, hogy fordítva volt betéve a zabla a kantárba (!!!), illetve az is lehet, hogy nem jól van beállítva a kantár, vagy hogy a zabla mérete nem megfelelő.


Egy normál D-s zablát normális körülmények között nem kéne erősnek érezni szerintem, egészen finom szájú lónál sem.


De ha minden stimmel, a zabla mérete, a kantár beállítás, akkor vastagabb, vagy réz zablával lehet próbálkozni, vagy akár 2x törttel, vagy műanyaggal.

2015. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tátog tünetkezelésnek rakhatsz föl kisorrszíjat egy olív üreges csikózablát kipróbalhatsz,de a D zabla sem egy nagyon erős fajta. Inkább a puha kéz dominál
2015. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig tényleg nagyon ügyelek hogy a kezem finom legyen :/ Igazából nem mindig jön elő csak néha és kicsit ijesztőnek is találom ilyenkor mint ha rágná a zablát....De jövőhéten remélem el jutok edzőhöz és az ő véleményét is kikérem mert a probléma csak 2hete kezdődött kb.
2015. ápr. 16. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs erős meg gyenge zabla!Kemény és puha zabla van. Minél vastagabb egy zabla, annál puhább, minél vékonyabb, annál keményebb! A kemény, vagy puha a ló szájára kifejtett hatást jelenti. Legalább próbáljatok meg egy nyelven beszélni, ha a szakmai nyelv nem is működik! Abból amit leírtál nehéz hiteles javaslatot adni. Tégy egy orrszíjat, ne túl szorosra csatolva, vagy használj hannoveri kantárt illetve orrzót! Nézd meg a pofaszíj hosszát, jól van-e beállítva! Szerintem, így látatlanban a sima olív zabla bőven megfelelne. Miből látod, hogy kellemetlen neki? Ha jól van beállítva, és helyesen van használva, akkor egy kemény zabla sem igazán okoz gondot. Hangsúlyozom, ha jó kézzel, jól van használva! Honnét tudod, hogy puha a kezed, biztos, hogy puha, vagy csak feltételezed? A kezed puhaságát letesztelheted, ha a szár mellé a zablakarikákba gumikötelet csatolsz és azzal lovagolsz,(az eredeti szár a vésztartalék) mint egy bőr vagy gurtni szárral. Ha a gumikötél nem feszül, akkor puha a kezed, ha a gumikötél feszül, akkor kemény a kezed! Ilyen egyszerű eldönteni a kérdést (a gumikötél a boltokban kapható "pók") Lehet, hogy bizarrnak tűnik az ötlet, de érdemes megpróbálni, és mindörökre eldöntheted, hogy valójában milyen a kezed. Nálam, kezdőlovasoknál mindig bevált. Még egy apró észrevétel, a lovat csizmával, súlypontáthelyezéssel, és nem szárral fordítjuk, a szár csak jelzésértékű lehet!
2015. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha rágja a zablát? Széttépem a száját, és a kemény kéz közt óriási a különbség! Ha tényleg kellően puha és finom a kezed, akár bovden zablával is lovagolhatod, az sem fog kárt okozni, és attól sem fog tátogni. Ha tényleg puha a kezed, de én őszintén kételkedem ebben. Korában írta valaki a fordítva beszerelt zablát, sajnos én is találkoztam már ilyen botrányos hozzá nem értéssel. Számomra az volt a döbbenetes, amikor a fiatalember elmondta, hogy ismerőse, aki nagyon jó lovas, ő mutatta meg neki, hogy kell a zablát felszerelni a kantárra. Azt írod "lovamat most D-zablával lovagolom" korábban milyennel lovagoltad, és miért váltottál? Korábban nem volt ilyen gondod? És miért D-zablával? Ajánlotta valaki? Ha korábban más zablával lovagoltad, és nem volt ilyen gondod, akkor talán vissza kellene térni a korábbi megoldáshoz. Az, hogy egy zablát keresztbe-hosszába cserélgetünk nem egy szerencsés ötlet. A megfelelő zabla kiválasztása kíván némi szakértelmet és nem érdemes a hozzá nem értők véleményére alapozni, (főleg a te lovastudásod és a ló ismerete nélkül, nem lehet felelősséggel tanácsot adni) A zabla kiválasztása, ne a nekem tetszik vagy nem tetszik kategória legyen! Te gyanakodhatsz a zablára, de én még mindig a kezedre gyanakszom!
2015. ápr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
4 es. Marha okos vagy a nagy szakmai nyelveddel,csak kár h a puha meg a kemény zabla pont az erősségre utal,de nincs gyenge vagy erős hatású zabla :D Azt szeretem ebbe az oldalba h mindig van valami "okos" aki megfogja a lényeget és mindig van mibe belekötni. A szárral ugyanúgy fordítod a lovat mint az üléseddel,külső szár lezárja a nyakélt és fordít ,belső az ami állít. Csak a magas szinten képzett lovak reagálnak úgy csizmára h elhanyagolható a szár.nyilván a kérdezőnek nem a csillagokig képzett a lova te észkombájn.
2015. ápr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!