Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 120 kg-os embert el bir a...

Egy 120 kg-os embert el bir a ló? (Tudom hülye kérdés )

Figyelt kérdés
2019. nov. 17. 20:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Azért azt se felejtsük el, hogy nem volt szempont a ló jóléte és egészsége.. Ha már nem bírta a kiképzést, valamit enni is kellett a harcmezőn..
2019. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11. Hát azért nagyon nem volt mindegy, hogy milyen lóról volt szó. Egy lovag a személyes destrierjét/csatalovát nem igen ette meg, vagy kezelte fogyó eszközként tekintve, hogy egy vagyonba került egy ilyen csataló és a kiképzése is nehéz volt. Nem minden lovat lehetett kiképezni arra, hogy a csatában bátran viselkedjen, esetleg rúgjon, harapjon és akkor se hátráljon meg, ha megsebesül. Ezeket olyan nagy becsben tartották, hogy nem is használták őket, csak harcra. A hétköznapi utazásra külön, olcsóbb lovakat tartottak. Utánanéztem, elvileg 169 cm volt az átlag testmagasság, nyilván ez helyről helyre változott. A páncélok kialakításából ítélve pedig nem voltak szélesek sem, elég szűkek a deréknál.
2019. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
12: nem azt mondtam, hogy széttilolták a lovakat direkt, hanem azt, hogy ha fájt a háta, nem ment úgy, lesántult, nem szívóskodtak sokat a kezelgetéssel, meg nem azt nézték, hogy ugye milyen helyeske az öreg lovacska..? Olyan sérülése volt a lónak, lehet, hogy szívta a fogát, hogy sok pénzbe volt, de megették a végén... Ha volt esély, megpróbálták összeszedni a lovat, ha nem, úgy járt.
2019. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Nem értem miért pontoztak le, a kérdésre válaszoltam.
2019. nov. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!