Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a bakkolásról?

Figyelt kérdés

Van egy ló a lovardában ahol lovaglok novem-

ber óta béreljük.Ő egy 6éves herélt olasz import ló.Osztályban lovaglok vele és amikor vágtába ugratás van mindig bakkol és vágta közben is elég nagyokat.Van rá bármilyen módszer ahogy le lehetne erről szoktatni?



2019. dec. 8. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális viselkedés egy lótól. Főleg nem egy iskolalótól. Szerintem hanyagold ezt a lovat, mert ha egyszer egy hasonló akciójánál nincs szerencséd, olyat esel mint az ólajtó.
2019. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha osztályban lovagol sz, akkor valószínűleg van egy edződ. Kérj tőle segítséget. Esetleg üljön fel ő és segítsen rendbe rakni, mert nem normális. Így látatlanban nehéz is bármit mondani mit csinálj vele,mert lehet ezer oka a kényelmetlen felszereléstől kezdve a lovas hibám át a szimpla bunkóságig.
2019. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi probléma is okozhatja, lehet fáj neki valami vagy nem jó a felszerelés. Dokival kezdjetek.
2019. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nem jó rá a nyereg és fáj a háta, de lehet, hogy csak bunkózik. Ha jól lovagoljátok, idő után abbahagyja, de ehhez kell, hogy büntesd, amikor bakol (ha nem egészségügyi probléma okozza persze csak akkor!), és jutalmazd, ha nem bakol, és inkább a jutalmazás legyen hangsúlyos
2019. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3/4 Annó azt hiszem a gerincével volt valami baj ami miatt kicsit oldalasan lép.Viszont a másik lány aki elöttem lovagolta vele semmit nem csinált se szőrén,se nyeregbe.
2019. dec. 9. 22:15
 6/7 A kérdező kommentje:
2/5 Több féle felszerelés is volt már rajta de mindegyikkel ezt csinálja.
2019. dec. 9. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az is fontos hogy osztalyban elől vagy hátul lovagolsz vele mert nekem is van egy arab kancám aki vágtában bakol de csak akkor ha hátul megy ugyanis elég erős benne a verseny szellem és teljesen ráfókuszál arra hogy ő lehessen elöl és amig meg nem előzi az előtte lévöket addig bakol aztán abba hagyja és mintha mi sem történt volna folytatja tovább a vágtát. Ha ő van elől és ugy indítunk vágtát sosem bakol. De ez függ a ló temperamentumától is.
2019. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!