Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hereszèna lovaknak? Többi lent

Hereszèna lovaknak? Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy 3 èves Angol telivèrem

Vettünk 15 bàla jò minősègű hereszènat

Nem sok hereszèna volt eddig nàlunk mindig csak fűszènàt vettünk ezèrt csak herèvel mèg nem etettem ,ùgyèrtem abrakon kivűl.

Ugyanùgy adjam neki mint a fűszènàt vagy van ehhez valami màs rendszer ?



#ló #Hereszèna #takarmànyozàsa
2020. jan. 5. 01:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A pillangós fűfélékkel csak óvatosan! A levelük miatt dupla akkora a fehérje benne ami egyrészt dupla akkor energiát jelent másrészt könnyebben be is csemelnek vagy kólikáznak a lovak tőle ha túl vannak etetve. Én mindíg csak szálassal vegyesen adom. De ha nincs épp szálasod akkor inkább több kissebb adagban add ne 1-2nagy adagban. Es valószínűbb lesz az is hogy munkánál fokozottabban fog izzadni.
2020. jan. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. jan. 5. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Lóherével, lucernával tényleg óvatosan kell bánni. Mi úgy adtuk tél elejétől, hogy reggeli, ebéd rendes széna, és vacsorára hereszéna (3*5 kg, plusz a rendes takarmány). 27 lóból egynek sem lett így baja, pedig a shetland pónitól a telivéren át a túltenyésztett német sportlovakig minden van, 7 és 25 év között :)
2020. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!