Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van aki oktat otthon, magáncélra?

Van aki oktat otthon, magáncélra?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ahhoz kell valami engedély, papír stb? Pl önkormányzattól.

Meg hogy mire kell figyelni?


Papírom van hozzá, lovasoktató is vagyok, abban dolgoztam. Csak már 4 éve itthon vagyok gyesen. 2 gyerkőccel. Most lett olyan lövünk is, amin lehetne oktatni.

Már jelentkeztek is, hogy jönnének. Mert itt helyben nincs ilyenre lehetőség, csak messze a falutól.


Meg igazából, mennyit kérhetek el, kell e adják igazolópapírt? Ilyesmi kérdéseim lennének. Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

Itthon még sose oktattam. Max ismerőst vagy rokonát ingyen.

Előre is köszönöm a segítséget.



2020. jan. 5. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A lónak kell lennie valamilyen papírnak hogy oktatásba vonható.

Neked meg vállalkozónak kell lenned hogy tudj számlát adni.


Ezen kívűl nem tudom még mi kell.

2020. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valamilyen hivatalos keretet kell adni, ha oktatni akarsz, tehát számlaképes egyéni vállalkozónak kell lenned, vagy valamilyen gazdasági társulásnak.

Legalább 5, oktatásra alkalmas és vizsgázott lóval kell rendelkezned.

Itt elolvashatod pontosabban a vonatkozó törvényi szabályozást:

[link]

(magánvélemény: felejtsd el, nagyon nagy befektetést igényel az egész...)

2020. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy elég bonyorult folyamat és nem biztos hogy megéri. Ahogy az előző válaszoló is irta van egy minimum ló létszám ahoz szükséges felszerelés, minden lónak saját, ha jól tudom van egy minimum pálya méret is ami 800m², külön termény és trágyatároló, a lovakat vizsgáztatni kell hogy alkalmasak-e oktatásra,lovanként 100m² kifutó vagy legelő. Én is próbáltam már ezeket össze szedni 2-3éve de nagyon durván megadóztatják a lovasoktatókat a végén örülsz ha egy kis kajára valo marad szóval jobban megéri fű alatt dolgozni de annak meg ugye megvan a maga "veszélye"
2020. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!