Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyire elfogadható manapság...

Mennyire elfogadható manapság az ivóvíz lubickolásra való használata magáncélra? Szabad még otthon szórakozni az ivóvízzel? Otthoni medencére gondolok.

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 14:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Magyarországon nincs vízkorlátozás. Ha kifizeted a vízdijjat akkor azt csinálsz vele amit akarsz. Persze környezetvédelmi szempontból nem mindegy mennyit pazalsz el és mire.
2018. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez az... Ideje lenne itt is korlátozni az éltető víz felhasználását!
2018. szept. 17. 15:35
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

mivel otthon más vízhez nem tudsz hozzájutni, csak ivóvízhez, így sok lehetőség nincs. mivel töltenéd meg mégis a medencét, kólával?


https://www.youtube.com/watch?v=4RLN_pNuMc0

2018. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem kellene otthonra medence! Vannak uszodák, strandok, ahol lehet úszni.
2018. szept. 18. 05:44
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Mivel kevés vizet használok, nem fürdőm, csak zuhanyzom, a megspórolt vizet majd egyszer felhasnálhatom medencém megtöltésére.


Egyébként nem olyan régen tettek itt fel kérdést: Budapest 50 méteres medencéi? valamint Hol tudnám nyugodt körülmények között úszni tanítani a feleségem Budapesten?


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__vizi-sportok__9..


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__vizi-sportok__9..


Ezekre a kérdésekre eddig egy válasz sem érkezett, ami azt tükrözi, meglehetősen gyér az ellátás uszodákból, medencékből Budapesten. Sok helyen edzések vannak, jó ha egyáltalán bejut a lakosság.


De most mi ez a nagy ivóvízvédelmed? Ennyire környezetvédő vagy? Akkor remélem, autót sem használsz, mert az árt a könyezetnek, és küzdesz a városodban az autók használata ellen!

2018. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5! Nem használok autót, ugyanis nem volt és nem is lesz! Kerékpár a közlekedési eszközöm. Igen, védem a környezet, mert minden valamirevaló ember ezt teszi! Nem pocsékolok semmilyen téren!! Kielégítő a válaszom?
2018. szept. 18. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Értem, csak nem tudom, miért jó az ivóvíz témára rákattanni ennyire. Nagyon nem lehet tenni ellene semmit, mert más víz nincs. De nem gondolom, hogy olyan sokan medencéznének otthon, hogy ez lenne a legfőbb probléma a környezet és a pazarlás szempontjából. Ott vannak az autók, ezerszer nagyobb gond, azok ellen lenne érdemesebb küzdeni már.


És hát az is válasz volt a kérdésre, hogy Pesten sok dolgot nem lehet megoldani medencében, mert elégtelen az ellátás. Több uszodában, fürdőben jártam már, sajnos én sem tudok az idézett kérdésekre válaszolni, és ez is egy probléma, hogy a lakosság számára nincsenek lehetőségek lubickolni. Ott az Aquaworld, Pest jó messzi részén, jó drágán, ahova most a 3-as metró felújítása miatt még úgy se lehet könnyel eljutni.

Azt nem várhatod senkitől, aki nagyon szereti a vizet, hogy ne állítson fel medencét otthon és ne lubickoljon benne. Főleg, ha ez az illető egyéb téren meg odafigyel a környezetre, szelektíven gyűjti a hulladékot, nem használ autót, stb.

És, ahogy írták előttem, elfogadható manapság az ivóvíz magáncélú tetszőleges felhasználása. Zuhanyozni sem feltétlen kéne ivóvízben, de ez sem megoldott. Én a vécét is sokszor felmosóvízzel öntöm le, mert minek tiszta vizet pazarolni erre. Ez is tiszta marhaság, hogy pl. a mosdókagylóból nem vezet vezeték a vécétartályhoz, hogy használt vízzel legyen feltöltve legalább. Sok mindent meg lehetne csinálni, csak ezért, azért, amazért nem csinálják meg. Ha ennyire zavar, akkor küzdj ellene valamilyen módon!

2018. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az ivóvíz pocsékolásáról van szó... Jelenleg a Földön 95%-ban mindent rosszul csinálnak.
2018. szept. 19. 15:24
 9/12 anonim válasza:
kútról hallottatok már?
2018. szept. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Akkor menj csak szépen a közös strandra meg medencébe aztan kapj el valami jó kis fertőzést te nagy környezetvédő! -.-
2018. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!