Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamnak nagyon viszket a...

A lovamnak nagyon viszket a nyaka és a szügyénél meg a hátánál szerintetek?

Figyelt kérdés
Adott egy paci aki kb 1-2 hete kapta meg a második feregtelenitot és nemrég elkezdte vakarni a hátán meg a nyakát. Ha ott vagyok mellette akkor is folyamatosan azt akarja h vakarjam meg a boxban is folyton vakarja magát. Lehet valami köze a férgekhez? Én valami olyat halottam hogy igy belul meg kívül is kijon rajta vagy ilyemit. De nem tudom mit tehentek most vele. Furdetni nemtudom mert tel van ugye es nincs loszolarium a lovardaban. Mi mast tehetnek?

2020. jan. 16. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Más tünet is van (száraz korpa pl.)?

Lehet allergiás az egyik hatóanyagra. Hívj dokit, az a biztos. Látatlanban elég nehéz segíteni a bőrbetegségeken.

2020. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Második-nem nincs más tünete vagy eddig nem vettem észre h lenne de nemsoka ugyis jon a fogait lereszelni úgyhogy meglatjuk.
2020. jan. 16. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi más újdonság nincs a közelében? Új takaró, nyeregalátét, nyeregszappan, mosószer... bármi, ami eddig nem volt?

Érdemes egyébként felhívni a dokit, nem csak kihívni, mert lehet, hogy valami tök triviális dolog, és simán vágja a megoldást, csak mi látatlanban nem tudunk tippelni (lévén nem vagyunk dokik). Mi sokszor szoktunk így telefonos segítséget kérni.

2020. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is van most egy ló, ami folyamatosan vakarja a fejét, és a nyakát meg ahol eléri, ott hátát is. Olyan szinte viszket neki, hogy már foltokban hiányzik a szőr a fejéről. Mi gombára gyanakszunk. Patikában lehet kapni erre ampullás gyógyszert, 500 forint egy darab, legalábbis nálunk, a lényeg, hogy nem nagy összeg. Ha szeretnél, írj rám, és mondom a részleteket, egy próbát megér, hátha nektek is segít :)
2020. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Állatorvos megmondja
2020. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!