Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lesz a sebhelyen fehér...

Mitől lesz a sebhelyen fehér szőr a ló eredeti színe helyett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Több lovon is láttam már, hogy pl a ló sárga, de egyszer feltörték és nyereghelyen fehér szőr nőtt neki vissza. De miért? Nem vagyok rá büszke, de egyszer nekem is feltört a lovam, de mégse fehéren nőtt vissza neki. Miért? Isten ment, nem szeretném, hogy úgy nőljön, ezért érdekel, hogy hogyan kerüljem el
2020. jan. 27. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
igen, tényleg fehéren nő vissza, de pl az én lovam fehér, neki szürkén nő vissza a seb begyógyulta után, komolyan, mintha direkt szopatná szegényeket a természet. gohdolom, amiatt lehet, hogy mint az embernél, a lónál is egy horzsolás nagyon hasonló egy égési sérüléshez, és néha a pigmentek is roncsolódnak. ha enyhe sebet vagy horzsolást szerez, akkor nem szokott megváltozni a szőrszín, csak ha durvábbat. ha feltörik szegény háta,akkor is lehet ilyen. szóval nem lófüggő.
2020. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az új bőrben nem lesz pigment így fehér lesz az ottani szőr.
2020. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!