Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudhatom, hogy lovamnak...

Szbmll12 kérdése:

Honnan tudhatom, hogy lovamnak volt-e már csikója?

Figyelt kérdés
Vedeztetném lovamat, de nem tudom, hogy volt-e már csikója. 24 éves most többen mondtál, hogy még lehetne vedeztetni de ha az első lenne neki az már túl komplikált lenne. (Bár szerintem így is az)

2020. jan. 28. 20:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha volt már korábban csikója, és állatorvos egy átfogó vizsgálat után azt mondja, hogy rendben van, akkor fedeztetheted. Tavaly tavasszal nálunk egy 25 éves kancát fedeztettek, sajnos a 3. hónap körül elment a csikó. Idén még egy utolsó próbát tesz a gazdája, ha most is elmegy a csikó, akkor többet nem lesz fedeztetve.
2020. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
10-es ezt nem neked írtam, hanem a kérdezőnek segítség képpen, hogy a lovának ne legyen semmi baja! Felesleges provokálnod!
2020. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11-es anatómiailag nehezebb egy 24 évesnek, mert 24 évtől számítják az idős kort egy lónak, ahol ugye tápanyagszükséglete is speciálisabb már, pláne csontsűrűség vázrendszer karbantartását figyelembe véve, és vemhesen bőven vesztene tápanyagot a szervezete ilyen idősen, és ha fedeztetik ugye a speciális tápanyagszükséglete miatt a csikó fejlődése kérdéses hogy milyen lesz. Pláne ha a lónak van valamilyen tápanyag felszívódási problémája, amiről mondjuk nem tud a gazdája. Ezt a kérdezőnek írom szintén, hogy segítsek! Nem kell félreérteni a 10-es válaszoló reakciója után reagálva.
2020. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amúgy csak kíváncsiság, hogyhogy 24 éves lovat vettél?


Én ha lótulajdonos lennék egy 24 éves lovat nem adnák el olyan embernek, aki fedeztetni is szeretné.


Egyébként elvileg ha megvetted a lovat minden lapját oda kellett volna adnia az előző gazdájának, származási laptól kezdve utódok. Egy felelős gazda ha nem is rendelkezik származási lappal a 24 éves ló, állatorvosi vizsgálati lapok, egészségügyi könyv van, amibe az állatorvos beírja az utódokat is, de a gazda ha igazán szereti a lovát dokumentálja saját maga is az adatait a lónak, egészségügyi, utódok.


Közvetlen információ az előző gazdájánál van, tőle kéne informálódni.

2020. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!