Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetés közben gyakran érzem,...

Ügetés közben gyakran érzem, hogy vissza huppanok a nyeregbe. Az ülésem nem stabil emiatt és a fel-le mozgás közben a lábam előre-hátra mozog a kengyelben (nem csúszkál). Hogy javíthatok az ülésemen?

Figyelt kérdés

Régóta lovagolok, korábban nem emlékszem, hogy volt ilyen problémám. Azóta volt egy elég hosszú kihagyásom és most edző segítségével kezdtem újra, de gyakran lovagolok egyedül is.

Van, hogy megtalálom a megfelelő egyensúlyomat és mondhatni stabil üléssel lovagolok aznap, de ez ritka.

Próbálgattam olyankor, hogy a tèrdemmel jobban zárok, de úgy teljesen befeszül az ülésem.

Javulhat ez folyamatos lovaglás mellett? Valahol azt érzem, hogy ez az egész fejben dől el...

Azért zavar a dolog leginkább, mett féltem a lovam hátát.



#lovaglás #ló #ügetés #üléshiba #stabil ülés
2020. febr. 26. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű és sima ügetésben a kengyelt nyomnod kell. Ha nem nyomod, akkor lötyög. Ha nem tudod nyomni a lábaddal, akkor állítsd feljebb.
2020. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek a hibának gyakran az az oka, hogy szorítasz a térdeddel és úgy próbálsz fennmaradni. Nem lehet, hogy nálad is ez a gond?
2020. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az edződdel nem tudod megbeszélni? Neki tudnia kell minden fortélyt.
2020. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lovagolj sokat kengyel nélkül és vegyen vissza az edződ futószárra egy kicsit ülésjavításra.
2020. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat lovagolok kengyel nélkül mostanában, hogy javítsak az ülésemen. Az edzőmmel mindenképpen beszélek ezzel kapcsolatban, de eddig nem fogalmazódott meg bennem ennyire a dolog. Már szólt párszor, hogy ne essek vissza a nyeregbe, de most legutóbb levideóztam hogyan lovagolok, hogy lássam kívülről a hibáimat és már látom min kell javítanom.

Lehetséges, hogy nagyon szorítom a térdemmel és eu a baj. Erre is figyelni fogok, köszi a tanácsot :)

2020. febr. 26. 22:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok könnyített ülés, de helyesen: a kengyelbe engedd le magad bokából,vállad maradjon hátul, feneked pár centire a nyeregtől, érintőket vehet.
2020. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Najo figyelj.... Miközben a lovon ülsz képzelt el h olyan nadrág van fajta aminek van a seggén zseb, és ülj úgy a lovon mintha azokon a "zsebeken" ülnel, a csipodet pedig tartsd lazán, hogy kövesse a ló hajtanak mozgását
2020. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!