Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lesz?

Milyen fajta lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Lenne egy kérdésem azokhoz akik tényleg értenek hozzá.

Lóvàsàrlàs előtt àllok talàltam is egy kancàt mert a kèsőbbiekben pár èv múlva szeretnèk tőle egy csikót.

Na most adott egy tisztavèrű kisbèri kanca csak hogy a mostani gazdàja (màr el is mentem megnèzni a pacót) csikó koràban vette egy tenyèsztőtöl viszont nem tervezett csikó volt így nem sütöttèk le pedig a szülei kisbèriek hobbilokent nem tartotta fontosnak a sütést és a papírjait,most viszont el adására került,állítólag chipelve van magyar felvèrre,papírja nincsenek de viszont így enged az árából mivel hogy én fogom neki megcsináltatni,az első kérdésem hogy a kanca semmilyen oltást nem kapott soha én viszont mindenképpen rendszeresen fogom oltani,egy ilyen lonal kell -e az alapimunizalas mint a csikoknal?Csak féreg hajtva volt.

A másik kérdés mivel mi tudjuk hogy tisztavèrű kisbèri de nullásra van chippelve,ha pár év múlva befedeztetem egy szinten kisbéri mennél akkor milyen fajtára sütik a csikot majd? Köszönöm előre is :)


2020. márc. 11. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyja, apja ismeretlen, akkor duplanullás lesz. Max zugcsikót tudsz belőle nyerni, ami ugye továbbra is 0-ás marad.
2020. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a csikódnak legyen származása(papír) akkor a kancának és ménnek is kell lennie fedeztetési engedélynek.

Ha a kancád nullás akkor nem kaphat fed. engedélyt tehát a csikód is nullás lesz.

2020. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen mindenkèppen olyan mènnel szeretnèn fedeztetni akinek van fed engedèlye de nullàs kancànàl gondolom nincs ilyen hogy neki is legyen?!
2020. márc. 11. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Hiába tisztavérű a lovad, ha nincs se fedjegy, se semmi, akkor hivatalosan nullás és a csikója is az lesz hiába fedezteted hivatalos ménnel. Nagyon maximum genetikai vizsgálattal tudnád igazolni az őseit, de az nagyon költséges.

Oltás + fkv teszt nélkül el se hoznám a helyedben. Állatorvossal konzultálj oltás ügyben. Nem tudom hol akarod tartani, de ezek nélkül lovarda tuti nem fogadja.

2020. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kell neki is ugyanúgy az alapimmunizálás, de ha jó dokid van, aki ért hozzá, akkor ő úgyis tájékoztat majd erről.


A kancát már utólag nem tudod kisbérire papíroztatni (maximum esetleg , ha megtalálod a fedeztetési jegyet, csináltatsz DNS vizsgálatot, stb.). Ergó a kancád hivatalosan nullás és kész.

Ha a mén fedmén és a fedeztetés is hivatalosan fog zajlani akkor a csikó nem nullás lesz (ugyebár a nullás azt jelenti, hogy ismeretlen származású), hanem bent lesz a származása az útlevélben (kanca neve, mén neve és felmenői) viszont nem lesz fajta megjelölve.

Ha szeretnél neki “fajtát”, akkor lehet magyar félvér, kisbéri félvér vagy valami ilyesmi (ehhez már nem nagyon értek) viszont ahhoz be kéne lépned a fajta egyesületébe, stb.

2020. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!