Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mik a követlemények valakitől...

Mik a követlemények valakitől aki egy éve lovagol? Vágta?

Figyelt kérdés
Nézzük az én páldámat.. 2019 Áprilisa óta ülöm meg a lovakat, heti egyszer járok lovagolni és ügetésben már egészen jól megy mindem, de képtelen vagyok vágtázni, Fel-Le mozog az egész ló, és ráz is mint a fene, kezdem kicsit gáznak érezni a dolgot ;') Szóval, gondoltam megkérdezem, ki mikor tanulut meg vágtázni?
2020. márc. 12. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenki más ütemben érez rá a dolgokra és heti 1 alkalom eleve nem számít gyakori lovaglásnak, úgyhogy semmivel sem vagy elkésve, nyugi :)

Nekem 4-5 évbe telt :D Mert nálunk volt korhatár, hogy mikor kezdhet valaki vágtázni (10 év volt talán) és én már kicsi korom óta jártam lovagolni, úgyhogy várnom kellett rá elég sokat. Igaz hogy ez nem az én tudásomat tükrözi, de talán megnyugtat, hogy ilyen is van

2020. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1 év után ahol az oktatás megfelelő ott már illik tudni vágtázni szabadon is.

DE, ahol az oktatás gyér ott nem fogsz tudni megtanulni 1 év alatt.

A mi lovardánkban heti egyszeri lovaglással olyan 7-8 hónap alatt el lehet jutni arra a szintre hogy tudsz egyedül stabilan vágtázni kisebb hibákkal és ez kortól független.


Nem biztos hogy te vagy a hibás hogy nem sikerült még rendesen elsajátítanod. Sokszor az iskola lovak nagyon merevek és egy gyakorlott lovasnak is nehéz kiülni a vágtáját vagy a tanügetését.


Sokat vágtázz futószáron. Próbáld lekövetni a lovat olyan mozgással hogy a csipődet tolod előre minden egyes vágtaugrásnál. Menni fog az csak gyakorolni kell sokat.


Én pl. 14 éve lovagolok és a rossz oktatás miatt csak 6 éve tudok vágtázni rendesen.

2020. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Heti egy lovaglással nem fogsz megtanulni lovagolni.
2020. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Összesen, körülbelül háromszor vágtáztam futószáron, nekem nem a lovaglás teljeskörű elsajátítása vagy versenyzés a célom.
2020. márc. 13. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor is legalább a heti 2 alkalom kellene, amik 1 órásak. És ebből nem fogsz elsajátítani mindent.
2020. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemsokára heti kétszer fogok járni, de csak 45 perc. Jövőre heti 3-4x szeretnék.
2020. márc. 14. 08:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Én először heti 1x jártam lovagolni, ez idő alatt kb 3 hónapot töltöttem futószáron, majd a kezdéstől számítva egy év után kezdtem önállóan vágtát tanulni, ekkor váltottam heti 2 alkalomra is. Stabilnak, úgy hogy azt már rendes vágtának és ne csak életemért küzdő utazásnak lehessen nevezni, kb még egy félév után lehetett nevezni. Legalábbis másfél év után mentem először terepre, ahol vágtáztunk is. De hozzá kell tenni, ekkor még nagyon mamlasz, atombiztos iskolalovakat kaptam, akik szinte szóra csinálták a feladatot.

Ez volt már vagy 8 éve, de a mai napig lehetne mit javítani rajta, a lényeg szerintem, hogy türelmesnek kell lenni. Nem értek egyet azzal, hogy azt tartják jó oktatásnak, ahol két futószá után már vonatoztatják a tanulót osztályban, mert annyira tehetséges. Lehet előbb és lehet később is ráérezni, de heti 1 alkalom kevés fejlődésre, szintentartásnak jó vagy pedig hosszabb idő lesz mire biztosabb lesz vágtában is az ülésed.

2020. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!