Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálja ha nagyon pörög...

Mit csinálja ha nagyon pörög a lovam?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok mit csinálni ha felülökrá egyszerűen nem bírok vele. Egyik nap lefutószáraztam és utánna is mikor felültem rá nem bírtam vele egyfolytában bakol. Szerintetek mi lenne a megoldás?

2020. márc. 29. 17:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és terepre annyira nincs itt lehetőség
2020. márc. 29. 18:03
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy az a baja hogy a nyereg nem jó rá vagy fájdalma van? Én mindenképp átnézetném.


Futószáron felnyergelve is bakol vagy nem?

2020. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit van mozgatva?
2020. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Vegyél vissza egy lóerőt belőle!
2020. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A nyereget ugy gondolom hogy jó rá ugyanis már lassan egy éve ez a nyereg van. Kb heti 5 mindenképpen és én még arra is gondoltam hogy a szél zavarhatja
2020. márc. 29. 18:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Először: állatorvos (leginkább fogakat, hátat, lábakat, emésztőrendszer, kiválasztó szervrendszert nézzen, de a teljeskörű átvizsgálás a legjobb), ha ott minden rendben akkor szakképzett nyeregillesztővel/nyergessel megnézetni a nyerget, hogy jó-e a lóra. Ha ott is minden oké, akkor megnézetni egy edzővel a lovaglásod, hogy az is rendben van-e.

Ezek mellett átgondolni a ló takarmányozását a munka függvényében. Tartásmód is fontos lehet (van-e legelő, vannak-e társai, stb.).

Ha minden rendben van akkor szimplán csak képzésbeli probléma és szükséges egy jó edző.


(Mint látod kismillió oka lehet annak, ha egy ló “pörög”. Éppen ezért, mi egyszerű válaszolók ebből a kérdésből nem fogjuk tudni megállapítani mit tegyél a lovaddal, hogy ez megszűnjön. Sajnos neked kell megkeresned a probléma gyökerét. Sok sikert! :) )

2020. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy egy éve ezt a nyerget használod és eddig nem jelezte a ló, hogy rossz lenne, nem jelenti automatikusan azt hogy jó.

Lehet, hogy a lovad változott és emiatt már nem jó (pl. izmosdott).

Lehet, hogy a nyereg változott (pl. tömetni kellene, eltörött a váz).

Lehet, hogy eddig is fájdalmat okozott a lónak, de most ért el arra a szintre a ló, hogy ezt jelezze is.

2020. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Esetleg a szél nem zavarhatja
2020. márc. 29. 19:04
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Széltől jobb a menőkedv, de nem hiszem hogy ez van mögötte. A futószárazást mennyire építed fel? Csak zargatod, vagy rendesen foglalkozol vele, tehát sok átmenet, lépéssel kezdve, ügetés, vágtamunka, majd szépen levezeted ügetéssel lépéssel. Ez kb 40-50 perc. Ez csinálnáld 1-2 napig, aztán ülj fel. Kaját nem tudom mennyit mit kap, de ha zab, abból vegyél vissza egy kicsit.

Amúgy lehet egészségügyi probléma is, de az is lehet hogy csak rád kapott és csak alá kéne cseszni 2 isteneset, hogy észre vegye magát. Látatlanban elég nehéz megmondani.

2020. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban senki nem tudja megmondani, de ha egy kis szél miatt nem tudsz dolgozni vele, akkor a te készülékedben van a hiba. Persze rebbenékenyebbek ilyenkor, de azért egy-két kis ugrást minden lótulajdonos ki tud ülni. Ha nem kicsit ugrik, akkor nem a szél a baj.

Keress fel egy szakembert! Vagy szenvedj még egy csomót, ess le párszor ha gondolod (nem muszáj:))és aztán hívj szakembert. Nem suttogóra gondolok, egy sima belovagló, vagy lovasedző is megteszi, talán jobb is, na meg olcsóbb.

2020. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!