Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 158 cm-es 48 kg-os lány...

...zoe... kérdése:

Egy 158 cm-es 48 kg-os lány vagyok. Egy 167-172cm-es ló túl magas vagy pont jó?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 1. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy túl magas és ha nem tudsz rá felszálni mert magas akkor max odateszel egy sámlit
2020. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok pontos választ a kérdésedre, viszont támpontot lehet tudok adni :)

Én 160 centi vagyok és 52 kg.

Az eddigi lovak közül, amiket lovagoltam a 150-esek voltak a legkényelmesebbek nekem. Nem kellett hegyet mászni, ha fel akartam szállni, nem volt nehéz nyergelni, stb.


Volt egy 130-140 körüli póni, arról már lelógott a lábam, így nem tudtam megfelelően segítségeket adni (bár ha testesebb a ló akkor még talán ez a méret is jó lehet, mert “felveszi a hasa a lábad” :D )


Viszont a 170-esek már nagyon nem voltak praktikusak nekem. Ráadásul, mivel alacsony vagyok, így a csípőm is kisebb, ezáltal nehezebb volt lekövetni egy nagy ló mozgását. A 150-es viszont pont úgy “lengette” a csípőmet, hogy kényelmes volt. Nem tudom jól elmagyarázni, remélem érted mire gondolok :D

2020. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ez igazából ló függő,de ha fel tudod venni a mozgását és megfelelő segítséget is tudsz adni neki, akkor még jó páros is lehettek.

Én ennek ellenére egy kisebb lovat javasolnék.

De sok-sok egyéb is közre játszik még. Milyen erőben vagy, a ló be van-e lovagolva stb stb...

Ha ló vásárlás miatt kérdezed, sok sikert :)

2020. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy ekkora ló bazi nagy neked, de el fogod tudni lovagolni. Mostanában az számít menőnek aki nagyon nagy lovat lovagol.
2020. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez tőled és a lovadtól is függ. Ha le tudod követni a mozgását és úgy érzed könnyedén el tudod lovagolni, akkor nem számít, hogy mekkora. Én 156 cm, 50kg vagyok és egy 175cm marmagasságú lovam van, illetve egy 165cm körüli lovat is lovagolok. Nem mondanám, hogy a méret számít ;)
2020. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!